این گنبد حرارتی تا کی دوام می آورد؟

[ad_1]

(NEXSTAR) – یک گنبد حرارتی پارک شده بر فراز این کشور باعث افزایش سرسام آور دما از مینیاپولیس به نیواورلئان شده است. چه زمانی شاهد رهایی از گرمای طاقت فرسا خواهیم بود؟

برایان هرلی، هواشناس سرویس ملی هواشناسی توضیح داد که چقدر زود تابستان شما به حالت عادی باز می گردد به محل زندگی شما بستگی دارد.

هرلی گفت: «برای نواحی غرب می‌سی‌سی‌پی، و حتی دشت‌ها در این نقطه، بدترین آن‌ها پشت سرشان است – حداقل برای این دور». اما همه اینقدر خوش شانس نیستند.

روز سه شنبه، گرم ترین هوا در منطقه غرب میانه و دریاچه های بزرگ مشاهده شد. هرلی گفت، اما از روز چهارشنبه، این دماهای سوزان شروع به حرکت به سمت جنوب خواهند کرد. او انتظار داشت که هسته گنبد گرمایی چهارشنبه بر فراز آیووا، دره تنسی، دره می سی سی پی پایین و جنوب شرقی باشد.

هرلی گفت: “مناطقی که ما در مورد چند روز آینده بیشتر نگران آن هستیم، بیشتر در جنوب هستند، مانند آلاباما، جورجیا و دره تنسی، جایی که می‌توانیم شاهد قرائت سه رقمی و رکوردشکنی باشیم.”

نقشه ای پیش بینی دما را برای 25 ژوئن تا 29 ژوئن 2022 نشان می دهد. (عکس: سرویس ملی هواشناسی)

هرلی گفت که انتظار می رفت کمربند ساحلی I-95 در امتداد ساحل شرقی، از مین تا فلوریدا، در چهارشنبه خوشایند باشد. او افزود: «اما لازم نیست قبل از شروع گرما خیلی به غرب بروید.

اوضاع دوباره اواخر پنجشنبه به جمعه تغییر می کند. سواحل خلیج فارس همچنان گرم خواهد بود، به علاوه در ایالت های دشت شاهد افزایش مجدد دما خواهند بود. از تگزاس تا داکوتاها هوای غیرقابل فصل گرم پیش‌بینی می‌شود و ساکنان دشت‌ها نباید از انتشار یک توصیه گرمای گسترده در اواخر این هفته تعجب کنند.

هرلی گفت: «در اواخر آخر هفته، گرما واقعاً شروع به فشار به سمت جنوب و جنوب شرقی خواهد کرد. “تا زمانی که به دوشنبه برسیم، دما در سطح جنوبی بسیار نزدیک به نرمال خواهد بود.”

کارشناس هواشناسی گفت: دوشنبه زمانی است که نوار فشار بالا یا گنبد گرمایی بر فراز ایالات متحده منقبض می شود و بیشتر مناطق کشور را با گرمای تابستانی که به آن عادت کرده اند باقی می گذارد.

این فقط لایه جنوبی را ترک می‌کند، از دشت‌های جنوبی تا اعماق جنوب و کارولینای‌ها با تعداد زیادی دهه 90 و 100 ثانیه – اما این برای این زمان از سال بسیار عادی است.

[ad_2]

Leave a reply