این روش ساده برای بهره وری فوق العاده، تمام سر و صدا و حواس پرتی را حذف می کند

[ad_1]

در روانشناسی، خستگی تصمیم زمانی اتفاق می افتد که ذهن شما غرق گزینه ها شود.

شما گرفتار فلج به تجزیه و تحلیل شده اید.

این دقیقا برعکس آن چیزی است که افراد بسیار موفق فکر می کنند.

باور نمی کنی؟ این نقل قول از مایکل جردن را بررسی کنید: “وقتی تصمیمی گرفتم، دیگر هرگز به آن فکر نکردم.”

نقل قول مهم دیگری که به لئوناردو داوینچی نسبت داده می شود، “سادگی نهایت پیچیدگی است.” به نظر می‌رسد که منشأ واقعی این نقل قول از رمان‌نویس کلر بوث لوس می‌آید که می‌گوید: “اوج پیچیدگی در سادگی است.”

صرف نظر از اینکه چه کسی آن را گفته است، چند ایده مهم در اینجا وجود دارد که اگر به آنها دست پیدا کنید، زندگی شما را 10 برابر آسان تر می کند و در عین حال نتایج 10 برابر بهتری نیز به همراه خواهد داشت.

در اینجا گلوله های ایده های اصلی آمده است. سپس من ساده ترین و بدون اصطکاک ترین راه حل برای بهره وری فوق العاده را برای شما ارائه خواهم کرد.

  • کمال = زمانی که چیزی را تا حد ضروری ترین حالت آن پایین آورده اید. همانطور که میکل آنژ در مورد کار خود در خلق مشهور گفت دیوید مجسمه، “مجسمه در داخل بلوک مرمر قبل از شروع کارم کامل شده است. در حال حاضر آنجاست، فقط باید مواد اضافی را از بین ببرم.”
  • مشغله کاری = زندگی ای که خارج از کنترل است و نسبت به نتیجه خاصی در آینده متعهد نیست.
  • دلیل عدم موفقیت مردم = مردم در زندگی شکست می خورند، نه به این دلیل که ناتوان هستند، بلکه به این دلیل که اکثر زندگی خود را وقف “مسیرهای روشن برای رسیدن به اهداف کوچکتر” می کنند.
  • خستگی تصمیم = تصمیمی نگرفته اید. شما گرفتار فلج از طریق تجزیه و تحلیل شده اید.
  • تصمیم = شما گزینه های جایگزین را نسبت به آنچه که خود را متعهد کرده اید حذف کرده اید. تصمیم گیری راهی است که به فلج خستگی تصمیم پایان می دهید.
  • سادگی = برای موفقیت در هر کاری که انجام می دهید لازم است. برای اینکه ساده باشید، باید هر چیزی را که ضروری است حذف کنید.
  • بهره وری = انجام چند “کارهای درست” بسیار خیلی خوب. در دنیایی که حواسش پرت و متعهد نیست این اتفاق نادر است.

اکنون که آن حقایق حماسی را از سر راه برداشته ایم، در اینجا نحوه انجام این کار آمده است. پیشنهاد می‌کنم این مفهوم را برای شروع «هفتگی» و «ماهانه» به کار ببرید. با این حال، می توانید این اصل را برای یک سال، دهه و حتی کل زندگی خود اعمال کنید.

بیایید با ماهانه شروع کنیم. در مورد این نوشته، مارس 2022 است. تنها کاری که باید انجام دهم این است که از خودم بپرسم: چه کاری باید در ماه مارس انجام شود؟

نه، چه برنامه ای دارم؟

چه کاری باید در ماه مارس انجام شود؟

چند چیز حیاتی که واقعاً در ماه مارس مهم هستند چیست؟

چه چیزهایی، اگر انجام نشوند، چالش های مهمی برای خود آینده من ایجاد می کنند؟

معدود کارهایی که از انجام ندادن آنها پشیمان خواهم شد چیست؟

به احتمال زیاد، اگر به ماه مارس سال 2022 خود فکر می کنید، موارد زیادی در لیست کارهای ذهنی شما یا حتی در برنامه شما وجود دارد. اما چقدر از این کارها واقعاً باید انجام شود؟

چه مقدار از آن “کرک” است؟

بگذارید خودم را در اینجا مثال بزنم. من به صورت حرفه ای کتاب می نویسم و ​​در حال حاضر کتابی با عنوان می نویسم 10X آسانتر از 2X است. این کتاب قرار است در اکتبر 2022 منتشر شود. سه هفته پیش قرار بود پیش نویس خامم را برای سردبیرم بگذارم. به دلیل کندی تولید چاپ و مواد (موارد Covid-19)، باید این کتاب را در بدترین حالت تا اواسط آوریل تکمیل کنم. من هنوز حتی با اولین پیش نویس به پایان نرسیده ام.

من همچنین یک برنامه مربیگری سطح بالایی دارم که به چهار جلسه مربیگری گروهی 90 دقیقه ای در ماه از من نیاز دارد. من نمی توانم بدون ایجاد مشکلات قابل توجه در تجارت خود از آنها خارج شوم.

در نهایت، من یک نسخه سطح پایین تر از آن برنامه مربیگری دارم که از من می خواهد ماهانه چهار ویدیوی آموزشی 10 دقیقه ای ایجاد کنم.

اگر بخواهم همه چیز را از هسته اصلی خود حذف کنم، آنچه را که باید در ماه مارس انجام دهم، این است:

  • اولین پیش نویس کامل 10X آسانتر از 2X استو واقعاً، باید تا پایان ماه مارس خود را بسیار اصلاح کند
  • چهار کوچینگ گروهی 90 دقیقه ای برای PLATINUM فراخوان می دهد
  • چهار فیلم آموزشی حماسی 10 دقیقه ای برای GOLD

این نسخه ی ساده است.

وقتی به این شکل به آن نگاه می کنم، اینطور است بسیار شدنی است. من بیش از حد کافی وقت دارم.

مشکل این است: وقتی به ماه مارس خود فکر می‌کنم، این اتفاق می‌افتد احساس می کند مثل من باید انجام دهم. دلیل آن ممکن است قرارهای ملاقات یا جلسات در برنامه من باشد.

این می تواند اهداف دیگری مانند ایجاد ویدیوهای YouTube باشد.

قانون 80/20 می گوید که 80 درصد نتایج شما از 20 درصد کاری که انجام می دهید به دست می آید.

همچنین، اگر می‌خواهید آینده‌ای 10 برابر بزرگ‌تر بسازید، تنها «20 درصد» حیاتی زندگی شما به 10 برابر می‌رسد. 80 درصد از ذهنیت‌ها، مهارت‌ها، فعالیت‌ها و حتی روابط فعلی شما به 10 برابر جایی که در حال حاضر هستید، نمی‌رسد.

چیزی که شما را به اینجا رساند، شما را به آنجا نخواهد رساند.

آیا حاضرید متعهد شوید؟ اگر می خواهید سازنده باشید، باید تمرکز داشته باشید. اگر می خواهید جریان داشته باشید، به اهداف روشن نیاز دارید. جریان بدون محدودیت خیلی خوب عمل نمی کند.

اگر می خواهید شاد باشید، به کمتر نیاز دارید، نه بیشتر.

احساس استرس و احساس اینکه هزاران کار برای انجام دادن دارید، بهره وری شما را از بین می برد. جریان شما را از بین می برد. نتایج شما را از بین خواهد برد.

موفقیت در هر کاری مستلزم وضوح، تعهد، و شجاعت این نیاز به شجاعت دارد زیرا برای اینکه واقعاً به چیزی مهم دست یابید، باید تقریباً همه چیزهای دیگر را مسدود کنید.

چیزهای بسیار کمی وجود دارند که سزاوار وقت و توجه شما هستند. فعالیت ها و روابط بسیار کمی وجود دارد که در واقع سوزن را برای شما حرکت می دهد.

برای بهره وری، باید کمتر کار کنید. چند کار را که واقعاً انجام می دهید در اولویت قرار می دهید، باید در آنها بسیار خوب باشید. شما باید کاری را انجام دهید که کال نیوپورت آن را “کار عمیق” می نامد.

اگر بخواهید 10 کار را همزمان انجام دهید، نمی توانید کار عمیقی انجام دهید.

شما باید همه چیز را تا حد ضروری حذف کنید.

20 درصد بحرانی که به خود آینده 10 برابر بزرگتر و بهتر شما می رسد چیست؟

واقعاً می خواهید چه کسی باشید؟

چه واقعا باید به انجام رساندن؟

اگر در دستیابی به آنچه که باید انجام دهید – ابتدا “مهم” و سپس “فوری” کاملاً ضروری – بهتر شوید، به تدریج زندگی شما موفق تر خواهد شد.

ذهن روشن تری خواهید داشت

حواس پرتی و خستگی تصمیم گیری کمتری خواهید داشت.

تو زندگی می کنی شما زندگی، نه کس دیگری

همه چیز را به موارد ضروری برگردانید.

آنچه را که باید انجام شود به وضوح تعریف کنید. سپس، تا حدی که متعهد و شجاع هستید، تا آنجا که ممکن است از برنامه و زندگی خود که مناسب نیست حذف کنید.

فقط کارهایی را که باید برای خود آینده خود انجام دهید انجام دهید. سپس، چند چیز «مهم» دیگر را که مهم هستند، اما 100 درصد حیاتی نیستند، اضافه کنید. آنها خوب هستند و با فیلتر مناسب هستند، اما آنها را از موارد ضروری متمایز می کند.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]