این اتهام در فیلمبرداری مجموعه فیلم الک بالدوین حذف خواهد شد

[ad_1]

سانتا فی، N.M. (AP) – وکلای بالدوین روز پنجشنبه گفتند که دادستان های نیومکزیکو قصد دارند از اتهام قتل عمد علیه الک بالدوین در تیراندازی مرگبار سال 2021 به یک فیلمبردار سر صحنه فیلم وسترن “زنگ” صرف نظر کنند.

لوک نیکاس و الکس اسپیرو وکلای بالدوین در بیانیه‌ای گفتند: «ما از تصمیم برای رد پرونده علیه آلجک بالدوین و تشویق به تحقیق مناسب در مورد حقایق و شرایط این حادثه غم انگیز خرسندیم.»

بالدوین و ناظر اسلحه فیلم، هانا گوتیرز-رید، در تیراندازی به قتل عمد متهم شدند.

دادستان بلافاصله در مورد این پرونده اظهار نظر نکرد. هنوز مشخص نیست که آیا می توان دوباره اتهامات را مطرح کرد یا نه، همچنین اتهامات علیه گوتیرز-رید نیز لغو خواهد شد.

بالدوین در حین تمرین اسلحه را به سمت هالینا هاچینز فیلمبردار نشانه رفت که تفنگ منفجر شد و هاچینز کشته و جوئل سوزا کارگردان مجروح شد.

بالدوین گفت که تفنگ به طور تصادفی منفجر شد و او ماشه را نکشید. گزارش پزشکی قانونی FBI نشان داد که سلاح نمی توانست شلیک کند مگر اینکه ماشه آن کشیده شده باشد.

پرونده علیه بالدوین قبلاً به پایان رسیده بود. اتهام تسلیحاتی که به معنای محکومیت بسیار طولانی‌تر بود قبلاً رد شده و اولین دادستان ویژه که به این پرونده منصوب شده بود استعفا داده است.

اتهامات علیه بالدوین افت خیره کننده ای را برای بازیگر لیست A به همراه داشت، که در دوران حرفه ای 40 ساله اش، فیلم پرفروش اولیه The Hunt for Red October و نقش اصلی در سریال کمدی 30 Rock، و همچنین حضور نمادین در The Departed و مارتین اسکورسیزی وجود داشت. اقتباس سینمایی از دیوید مامت، گلنگری گلن راس. در سال‌های اخیر، او به خاطر برداشتی که از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در برنامه «شنبه‌شب زنده» داشت، شهرت داشت.

مرد 65 ساله مدت کوتاهی پس از تیراندازی مشغول کار بود، اما به سختی رها بود. او همچنان در شبکه های اجتماعی فعال بود و در اینستاگرام ویدیو می ساخت و عکس همسر و هفت فرزندش را منتشر می کرد.

دیوید هالز، هماهنگ‌کننده ایمنی و دستیار کارگردان «Rust» در ماه مارس اعتراف کرد که محکومیت خود را به دلیل استفاده ناایمن با اسلحه گرم و شش ماه حبس تعلیقی محکوم کرده است.

خبر اخراج در روزی منتشر شد که انتظار می رفت فیلمبرداری فیلم در مونتانا آغاز شود.

ملینا اسپادون، وکیل شرکت سازنده این فیلم، این هفته از طریق یک نماینده گفت که فیلمبرداری از روز پنجشنبه در مزرعه فیلم یلوستون از سر گرفته خواهد شد.

برنامه هایی برای از سرگیری فیلمبرداری سال گذشته توسط متیو هاچینز بیوه در یک طرح دعوای مرگ غیرقانونی مطرح شد که او را به یک تهیه کننده اجرایی تبدیل می کرد. سوزا گفت که برای ادای احترام به میراث هالینا هاچینز برای کارگردانی تولید «زنگ» بازخواهد گشت.

پس از بررسی شدید ایمنی توسط تنظیم‌کننده‌های نیومکزیکو که جزئیات نادیده‌گرفتن شکایات و خرابی‌های احتراق قبل از مرگ هاچینز در اکتبر 2021 بود، شرکت تولید موافقت کرد که 100000 دلار جریمه بپردازد.

بالدوین هنوز حتی برای حضور در دادگاه به نیومکزیکو سفر نکرده است و قانون ایالتی او را ملزم به این امر نکرده است. قرار بود جلسات شواهد در ماه آینده برگزار شود تا مشخص شود آیا باید به دادگاه ادامه داد یا خیر.

مری کارمک-آلتویس، دادستان منطقه سانتافه، پیشتر گفته بود که دفتر او به دنبال عدالت برای مرگ هاچینز است و می خواهد نشان دهد که هیچ کس در مورد سلاح گرم و امنیت عمومی بالاتر از قانون نیست. او می گوید مرگ این فیلمساز متولد اوکراین غم انگیز و قابل پیشگیری است.

___

دالتون از لس آنجلس گزارش داد. سوزان مونتویا برایان، نویسنده آسوشیتدپرس در آلبوکرکی، نیومکزیکو مشارکت داشت.

[ad_2]

Leave a reply