ایلان ماسک فقط از 14 کلمه برای آموزش یک درس مهم در رهبری استفاده کرد

[ad_1]

از گفتن آن متنفرم، اما باید فورا تولید نفت و گاز را افزایش دهیم.» ایلان ماسک هفته گذشته این بیانیه واضح و در عین حال غافلگیرکننده را برای ۷۷ میلیون دنبال کننده خود در توییتر منتشر کرد. بدیهی است زیرا جنگ در اوکراین و ممنوعیت واردات نفت و گاز روسیه توسط ایالات متحده باعث افزایش قیمت ها و افزایش نگرانی ها در مورد کمبود می شود. این موضوع از سوی ماسک تعجب آور است، زیرا او بسیاری از دوران حرفه ای خود را صرف کاهش استفاده مردم از سوخت های فسیلی در ایالات متحده و سراسر جهان کرده است.

این توییت چیزهای زیادی را در مورد ماسک، هم به عنوان یک رهبر و هم به عنوان فردی که – حداقل گاهی اوقات – هوش هیجانی قابل توجهی از خود نشان می دهد، نشان می دهد. این بیانیه کامل دو توییتی اوست:

در اینجا دلیل این است که این یک درس تأثیرگذار در رهبری است.

1. او مایل است نظر نامطلوب را بیان کند.

ایلان ماسک معمولا دوستی با صنعت نفت و گاز ندارد. در واقع، چند سال پیش، او به حضار گفت که ممکن است مردم نیاز داشته باشند که علیه قدرت سیاسی “بی امان و عظیم” صنعت سوخت فسیلی، که به گفته او یارانه های بیش از حدی را که به آن مزیت رقابتی ناعادلانه می دهد، شورش کنند.

ماسک نه تنها اکنون از تولید بیشتر سوخت فسیلی حمایت می کند، بلکه موضع غیرمحبوب دیگری اتخاذ کرده و خواستار یک افزایش انرژی هسته ایاو گفت که برای اروپا “بسیار حیاتی” است که کارخانه‌های غیرفعال خود را دوباره راه‌اندازی کند و سطح تولید را در سطح کارخانه برای امنیت ملی و بین‌المللی افزایش دهد. او افزود که نه تنها انرژی هسته ای از منظر تغییرات آب و هوایی بهتر است، بلکه تشعشعات آنقدرها هم که بسیاری از مردم فکر می کنند خطرناک نیست. او پیشنهاد داد که به هر مکان نزدیک به یک سایت هسته‌ای برود و «غذاهای محلی را در تلویزیون بخورد».

چرا او همه اینها را می گوید در حالی که چندین دهه صرف منابع انرژی تجدیدپذیر شده است؟ از آنجا که او اعتماد به نفس و هوشمندی دارد که بداند رهبری به این نیست که به تفنگ خود بچسبید، بلکه باید آنچه را که باید گفته شود و آنچه را که برای رسیدگی به وضعیت پیش روی شما باید انجام دهید، انجام دهید.

اکثر ناظران حدس می زنند که قیمت های بالای بنزین امروز باعث افزایش علاقه به خودروهای برقی خواهد شد. بنابراین قابل پیش‌بینی‌تر و بیشتر خودخواه بود که ماسک از این مناسبت استفاده کند و چیزی در مورد اینکه تسلا مدل 3 چقدر خوب است، یا اینکه چگونه هزینه خود را با پولی که در پمپ خرج نمی‌شود، بپردازد. در عوض، او با اذعان به این حقیقت که با وجود اینکه شرکت او تقریباً یک میلیون تسلا در سال گذشته ساخته است، آنچه را که باید گفته شود، گفت، اما خودروهای برقی کافی برای جایگزینی حتی بخش معنی‌داری از خودروهای گازسوز موجود در جاده‌ها وجود ندارد.

2. او درک ظریفی از مسائل پیچیده دارد.

این تقریباً یک ابرقدرت در دنیایی است که تقریباً در مورد همه چیز تحت سلطه تفکر ساده و سیاه و سفید است. برای اکثر ناظران، به نظر می رسد که یک انتخاب دوتایی است. سوخت های فسیلی = انرژی بد و تجدید پذیر = خوب. یا، اگر کسی هستید که ماشین‌های عضلانی و سکوهای نفتی را دوست دارید، پس سوخت‌های فسیلی = خوب و انرژی‌های تجدیدپذیر = بد.

اما ماسک همیشه فهمیده است که کار به این سادگی نیست. او چند سال پیش گفت که اگر این قدرت را داشت که فوراً همه را از استفاده از سوخت‌های فسیلی منع کند، این کار را نمی‌کرد. در عوض، او توضیح داد که از آنجایی که سوخت‌های فسیلی به ناچار روزی تمام می‌شوند، عقل سلیم برای انسان‌ها به عنوان یک گونه است که تا زمانی که می‌توانیم خود را از آنها جدا کنیم.

3. او یک عمل گرا است.

این یک چیز عجیب به نظر می رسد که در مورد مردی که قصد دارد مریخ را مستعمره کند. ماسک به داشتن رویاهای بزرگ و به ظاهر غیرممکن معروف است. اما ابزارهایی که او برای تحقق بخشیدن به این رویاها استفاده می کند، همه چیز عملی است. او همه چیز را در مورد یک موضوع می آموزد و سپس آزمایش می کند و در صورت نیاز چیزها را می شکند. از سفر بین سیاره‌ای گرفته تا تونل زدن در زیر ترافیک، همه چیزهایی که ماسک قصد انجام آن را دارد مبتنی بر علم و مطالعه است، به همین دلیل است که شرط‌بندی علیه او معمولا ایده بدی است.

ارائه یک چشم انداز بزرگ و جسورانه از کاری که می خواهید انجام دهید، و سپس الهام بخشیدن به دیگران برای پیوستن به شما در آن ماموریت، مهارت رهبری است که ما اغلب آن را جشن می گیریم. ما زمان بسیار کمتری را صرف تمجید از رهبران عملگرا می کنیم که متوجه می شوند برای حل یک مشکل فوری چه کاری باید انجام دهند. همانطور که ماسک نشان داده است، اگر می خواهید دیدگاه های بزرگ خود را به واقعیت تبدیل کنید، به این مهارت ها نیز نیاز دارید.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.[ad_2]