اگر می‌خواهید موفق شوید، قبل از اینکه همه چیز را در Metaverse انجام دهید، به ذهنیتی نیاز دارید

[ad_1]

متاورس یکی از داغ ترین موضوعات گفتگو در سال 2022 است. پس از دو سال “بسیار آنلاین” بودن به دلیل بیماری همه گیر، به نظر می رسد عقل متعارف این است که همه ما کاملاً آماده زندگی و کار در یک دنیای مجازی هستیم. حداقل، به نظر می رسد که شرکت های بزرگ فناوری اینگونه فکر می کنند. اکنون از کسب‌وکارها خواسته می‌شود که فراجهان را کشف کنند و از آنچه گلدمن ساکس می‌گوید بازاری 8 تریلیون دلاری است، سرمایه‌گذاری کنند.

اما با وجود هیاهو، من معتقد نیستم که همه ما آماده هستیم که به طور کامل در فضای خودمان ساکن شویم بازیکن یک آمادههنوز فرار کن مطمئناً درست است که در دراز مدت، شاهد خواهیم بود که کسب‌وکارها تجربیات مبتنی بر واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) بیشتری ارائه می‌دهند. و ما تمایل بیشتری از سوی مصرف کنندگان برای تعامل با شرکت ها از طریق کانال های متعدد – برخی از آنها مجازی – خواهیم دید. اما در کوتاه‌مدت تا میان‌مدت، هیچ‌کس نمی‌تواند واقعاً مطمئن باشد که متاورس برای تجارت دیجیتال چه معنایی دارد. به همین دلیل است که کسب‌وکارها، به‌ویژه خرده‌فروشان، باید طرز فکر خود را در مورد سرمایه‌گذاری‌های فناوری جدید و مدل‌های تجاری تغییر دهند.

آنلاین به علاوه آفلاین برابر با متاورس نیست.

آزمایش‌های اولیه متاورس با تلاش‌های Second Life برای اتصال دنیای فیزیکی و دیجیتالی ما انجام شد – مانند اینکه به کاربران اجازه می‌دهد یک سبد خرید مجازی را در اطراف یک فروشگاه خواربار فروشی مجازی برای دریافت کالاهای فیزیکی هل دهند. اگرچه با شروع قرنطینه‌های کووید، علاقه دوباره افزایش یافت، مدیر عامل Second Life می‌گوید این پلتفرم هنوز فقط حدود 900000 کاربر فعال دارد. این کسری بینهایت کوچک از پایگاه کاربر هنرمندی است که قبلاً به نام فیس بوک متا شناخته می شد.

اما علیرغم قدرت متا در تعداد، آن و برادران فناوری بزرگ آن شرکت‌هایی نخواهند بود که در متاورس برتری داشته باشند. توانایی اجرای متاورس با توانایی اجرای یک شبکه اجتماعی بسیار متفاوت است. این همان منطقی است که در روزهای اولیه تجارت دیجیتال ثابت شد، زمانی که بسیاری از فروشگاه‌های آجر و ملات به سادگی سعی کردند عرضه فیزیکی خود را در فضای آنلاین بازسازی کنند. بهترین استراتژی برای سیرز یا والمارت این نبود که فقط خودشان را در قالب دیجیتال کپی کنند. آنها برای موفقیت نیاز به بازسازی کامل عملیات خود داشتند (و همیشه آن را مدیریت نمی کردند). موفقیت های واقعی «بومی» تجارت دیجیتال مانند آمازون و علی بابا بودند.

در واقع، من استدلال می کنم که هیچ کس قرار نیست به این زودی ها جهان را با متاورس تسخیر کند. این هنوز یک اقتصاد در حال ظهور است. سؤالات بزرگی در مورد چگونگی مبادله پول فیزیکی و منابع برای کالاهای دیجیتال وجود دارد. رمزارزها و NFT ها به طور گسترده ای به عنوان راه حل تبلیغ می شوند، اما اکثر مصرف کنندگان امروزی نمی دانند که چگونه در NFT یا بیت کوین دخالت کنند. طبیعتاً، مانند هر اقتصاد نوظهوری، مسائل مربوط به اعتماد و مقررات پیرامون روش‌های جدید پرداخت نیز وجود دارد.

و فراموش نکنیم، خود فناوری نیاز به کار دارد. در حال حاضر، نقاط دسترسی به متاورس هنوز بسیار ضعیف هستند. این مشکلی است که قابل حل است، اما کمی زمان می برد. مصرف‌کنندگان نمی‌خواهند در تمام طول روز از هدست‌های واقعیت مجازی یا عینک‌های «هوشمند» استفاده کنند. و بازنمایی مجازی «مردم» در متاوره راهی برای عملی نبودن است. راه اندازی مایکروسافت متاورس با آواتارهای بدون پا بر این مشکل تأکید می کند– امروزه حسگرهای بسیار کمی در دسترس هستند که می توانند حرکات پا را به تصویر بکشند.

آنچه همه این عوامل به آن خلاصه می شود این است که رویکرد “بالا و جابجایی” کارساز نخواهد بود. قانون کانوی که برای متاورس اعمال می‌شود به این معناست که برای نزدیک شدن به یک مدل موفق، نیاز به بازاندیشی از تجارت دیجیتالی از بالا به پایین است. بنابراین، کسب و کارها در این دوره چه باید بکنند؟ آنها باید مانند یک سرمایه گذار خطرپذیر (VC) فکر کنند.

VC داخلی خود را کانال کنید.

بهترین استراتژی برای ایجاد یک پیشنهاد متاورس برنده، کنار گذاشتن بودجه نوآوری و مدیریت آن مانند یک صندوق VC است. این صندوق باید از هویت شرکتی و برند شما جدا باشد. سپس رهبران مشاغل تجارت دیجیتال می توانند در هر موجودیت یا ابتکاری که به آنها علاقه دارد یا فکر می کنند دارای پتانسیل است سرمایه گذاری کنند. این چشم‌انداز VC مانند به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا در فضای متاورس با ریسک کنترل‌شده آزمایش کنند. علاوه بر این، از طریق این فرآیند، آنها ارتباط برقرار می‌کنند و شرکای فناوری مناسبی را پیدا می‌کنند که می‌تواند از یک پیشنهاد متاواژه آینده که امکان‌پذیر و قابل تحویل است پشتیبانی کند.

مانند هر VC خوب، نگاه کردن به جایی که دیگران قبلاً اندازه‌گیری موفقیت داشته‌اند نیز مفید است. به همین دلیل، تصمیم گیرندگان تجارت دیجیتال مسئول تصمیمات سرمایه گذاری نیز باید برای الهام گرفتن به صنعت بازی نگاه کنند. دنیای بازی در حال حاضر در ایجاد اکوسیستم‌هایی مانند Roblox و Fortnite تجربه کرده است، جایی که بازیکنان (به‌ویژه کاربران جوان‌تر) به ایده خرج کردن پول در دنیای واقعی برای کالاهای مجازی عادت دارند. مفهوم پوشیدن آواتار، به عنوان مثال، در لباس های سفارشی یا “پوست” از قبل آشناست.

صرفاً تلاش برای تبدیل کسب و کار خود به یک “کسب و کار متواتر” امروز کارساز نخواهد بود. سازمان‌ها در قید زیرساخت‌های داخلی و فناوری موجود هستند و ریسک و پیچیدگی بیش از حدی وجود دارد. در عوض، با اتخاذ رویکردی شبیه به VC، کسب‌وکارها آماده خواهند شد تا از فرصتی که متاورس ارائه می‌کند استفاده کنند، اما خطر شرط‌بندی کسب‌وکار فعلی را بر روی آن کاهش می‌دهند. اگر متاورس شروع به کار کند، موجودیت جدیدی که کسب‌وکار در آن سرمایه‌گذاری کرده و ایجاد کرده است، می‌تواند موجودی قدیمی را در بر بگیرد و با موفقیت به جلو حرکت کند.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]