اگر از جمع آوری پول برای استارتاپ خود جلوگیری کنید، 3 گزینه دارید

[ad_1]

این همان فریاد کمکی است که ماهی یک بار دریافت می کنم و بدترین کابوس هر بنیانگذار است. شما سال‌ها را در یک ایده کسب‌وکار می‌گذرانید، سپس ماه‌ها را برای ساختن یک زمین عالی و یک سری جلسات سرمایه‌گذار استرس‌زا می‌گذرانید. سپس در پایان آن شما با انبوهی از آرزوهای خوب، چند دعوت مبهم برای ارسال ایمیل های بعدی، و سطل بزرگی از رد شدن روبرو می شوید.

شما به میدان اول برگشتید. بدون بودجه، بدون کشش، بدون منابع. این غیر معمول نیست.

من شما را نمی شناسم و ایده شما را نمی دانم. اما من بیش از 20 سال است که بازی استارت آپی را انجام داده ام، هم بوت استرپ شده و هم با سرمایه گذاری VC، و می توانم به شما یک واقعیت غیرقابل بحث را تضمین کنم:

ایده کسب و کار شما فقط قابل سرمایه گذاری نیست. حالا میخوای چیکار کنی؟

بدترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به برنامه جمع آوری کمک مالی خود ادامه دهید. این تعریف دیوانگی است – انجام یک کار بارها و بارها و انتظار نتیجه متفاوت. بدتر این است که برخی از مشاوران و حتی برخی سرمایه گذاران به شما می گویند که دقیقاً این کار را انجام دهید.

“کودک، سرت را به دیوار بکوب! روزی این اتفاق خواهد افتاد!”

بر اساس تجربه خودم که به همین دیوار برخورد کردم و به ده‌ها بنیان‌گذار، چه بنیان‌گذاران اولیه و چه از بنیان‌گذاران تکراری کمک کردم، در عوض چه کاری باید انجام داد.

گزینه 1: تسلیم شدن

اولین باری را به یاد می‌آورم که مجبور شدم یک استارت‌آپ را تعطیل کنم، زیرا نتوانستیم پول جمع‌آوری کنیم. این در واقع تلاشی برای نجات یک استارتاپ محکوم به فنا بود که در اوایل دهه 2000 بیش از 15 میلیون دلار بودجه VC جمع آوری کرده بود.

این یک محصول ویدیویی آنلاین بود که در آن زمان واقعاً در جریان اصلی وجود نداشت. به گفته سه نفر از ما در سمت فناوری، تنها مشکل این تجارت بازار هدف بود. فناوری کار کرد، پایگاه کاربر درگیر بود، پول وارد شد، فقط از جمعیت اشتباه وارد شد.

ما سه نفر آخرین پیشنهاد را برای سرمایه گذاران فعلی انجام دادیم تا از بخشی از مالکیت معنوی و 2 میلیون دلار بیشتر در بودجه جدید برای تغییر مدل از B2B به B2C استفاده کنند. ویدئوی آنلاین توسط مردم، برای مردم.

سرمایه گذاران پیشنهاد ما را رد کردند. و از آنجایی که ما سه نفر جوان و فنی بودیم و به راحتی می توانستیم شغل دیگری پیدا کنیم، منصرف شدیم.

یوتیوب چهار ماه بعد راه اندازی شد.

اما صبر کن قرار نیست تسلیم بشی، درسته؟ به هیچ وجه. پس بیایید شماره گذاری سه گزینه خود را دوباره شروع کنیم.

گزینه 1 (واقعی): Pitch خود را بازنویسی کنید

اولین کاری که باید انجام می دادیم – اولین کار شما باید انجام دهید – این است که موقعیت و پیام خود را به طور کامل تغییر دهید.

پیشنهاد سرمایه‌گذار به معنای واقعی کلمه فقط یک کمپین بازاریابی برای فروش یک ایده تجاری به سرمایه‌گذاران است که بازدهی بزرگی را در هزینه‌های آنها ایجاد می‌کند. اگر تمایزهای منحصربه‌فرد مدل کسب‌وکارتان را به گونه‌ای چکش نمی‌دهید که بازگشت کاملاً واضح باشد، قبل از اینکه از دروازه شروع خارج شوید، به پای خود شلیک می‌کنید.

برای اینکه کمی ساده‌تر نباشم، دوست دارم فکر کنم که محتوای واقعاً عالی و مفیدی می‌نویسم، اما ویراستار من به شما خواهد گفت که در ارائه عناوینی که خواننده را به سمت آن محتوا می‌کشاند، افتضاح هستم. محتوای من می تواند توصیه ای باشد که زندگی شما را تغییر می دهد، اما اگر هرگز شما را مجبور به خواندن آن نکنم، برای شما ارزشی ندارد.

طرح شما، از جمله طرح و حتی پیش بینی های شما، عنوان محتوایی است که کسب و کار شماست. باید بر اساس آنچه که هر بار که آن را مطرح می‌کنید یاد می‌گیرید، از مرحله به مرحله دیگر بازبینی شود. اگر ده‌ها زمین را بدون ایجاد ده‌ها تغییر پشت سر گذاشته‌اید، وقت آن است که یک محور بزرگ را انجام دهید. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید، کمک بگیرید – نه در مورد ایده کسب و کارتان، بلکه در ارائه خود کمک کنید.

اگر کار نکرد، شاید ارائه مشکلی نداشته باشد.

گزینه 2: ایده خود را دوباره ابداع کنید

ساختن یک سکو آسان تر از اختراع یک محصول مخرب است. همه ما این را می دانیم. اما یکی از دلایل اصلی رد یک ایده توسط سرمایه گذار این است که آن ایده مخل نیست.

به عبارت دیگر، ایده استارت آپی شما به اندازه کافی دیوانه کننده نیست.

در طول حرفه طولانی خود به عنوان یک کارآفرین چند خروجی و چند شکست، با صدها سرمایه گذاری خطرپذیر، سهام خصوصی و سرمایه گذاران فرشته آشنا شدم. و هیچ یک از آنها در بازی سرمایه گذاری استارت آپی نیست که بازدهی متوسطی را در یک ایده تجاری معقول داشته باشد. آنها می توانند نسبت ریسک به پاداش بسیار مطمئن تری را در بازارهای عمومی یا حساب های بازار پول دریافت کنند.

من آن را تکرار خواهم کرد. اگر قرار بود شرکتی را حول یک ایده استارت‌آپی کوچک و پایدار بسازم، ترجیح می‌دهم یک شغل معمولی پیدا کنم. حداقل من پول شخص دیگری را خرج می کنم و احتمالاً تنقلات و نوشابه های گازدار نیز دریافت خواهم کرد.

برای اینکه ایده شما قابل سرمایه گذاری باشد، باید بتواند رشد زیادی را به سرعت نشان دهد، به خصوص در روزهای اولیه که بیشترین ریسک بیشترین پاداش را ایجاد می کند.

من نمی گویم که هر استارت آپی باید یک مهتاب باشد، اما یک نقطه شیرین متمایز بین کسب درآمد و تقویت رشد وجود دارد. به ندرت هر دوی این موارد به طور همزمان اتفاق می افتد، بنابراین شما به یک مدل و طرحی نیاز دارید که آن دوشاخه را در خود جای دهد.

گزینه 3: در بودجه خود تجدید نظر کنید

همچنین درخواست پول از سرمایه گذاران به ظاهر فوق العاده ثروتمند بسیار آسان تر از درخواست پول از مشتریانی است که پول نقد ندارند. اما همانطور که لازم نیست هر استارت‌آپی به یک مهتاب تبدیل شود، هر کسب‌وکاری برای موفقیت نیاز به سرمایه‌گذاری خارجی ندارد. در واقع، اکثر مشاغل موفق به هیچ وجه سرمایه گذاری خارجی دریافت نمی کنند.

شاید ایده کسب و کار شما در حال حاضر قابل سرمایه گذاری نباشد زیرا کسب و کار شما در حال حاضر به سرمایه گذاری خارجی نیاز ندارد. اگر اینطور است، به جای پایه مشتری، به فکر ایجاد یک پایه درآمد باشید. به اعداد فکر کنید، نه افراد، و ثابت کنید که همه سرمایه گذاران اشتباه می کنند.

  • حداقل محصول قابل دوام را با ایده اصلی خود بسازید و آن را به بازار واقعی مشتریان واقعی عرضه کنید.

  • از راه‌حل‌های بدون کد و کم‌کد برای تقلید از زیرساخت‌های گران قیمت و IP استفاده کنید که به سس مخفی شما تبدیل می‌شود.

  • با یک مشتری پولی شروع کنید، سپس با تعداد انگشت شماری شروع کنید، سپس برای ایجاد یک نرخ اجرا مناسب با حاشیه های کم کافی است که در نهایت با اتوماسیون و تکرارپذیری افزایش می یابد.

  • یک برنامه سرمایه گذاری حول محور شتاب ایجاد کنید، به طوری که خطی که باید برای رسیدن از ریسک به پاداش ترسیم کرد، شواهد قابل سنجشی برای وجود آن داشته باشد.

واقعیت این است که اکثر بنیانگذاران خیلی زود و خیلی زود قبل از اینکه آماده اجرا شوند، به دنبال سرمایه گذاری خارجی هستند، چه رسد به اینکه از هر سرمایه ای برای استفاده کارآمد استفاده کنند. اگر ابتدا یک کسب و کار بر اساس درآمد ایجاد کنید، می توانید در وهله اول از کل مشکل عدم سرمایه گذاری جلوگیری کنید.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]