اکثر کودکان آمریکایی که از آرایش بالقوه سمی استفاده می کنند، رنگ صورت: مطالعه

[ad_1]

یک مطالعه جدید نشان می دهد که اکثر کودکان آمریکایی از لوازم آرایشی و محصولات مراقبت از بدن استفاده می کنند که می تواند حاوی مواد سرطان زا و سایر مواد شیمیایی سمی باشد.

بر اساس این تحقیق که روز سه شنبه در مجله بین المللی تحقیقات محیطی و بهداشت عمومی منتشر شد، حدود 70 درصد از والدین مورد بررسی گفتند که فرزندانشان از وسایلی مانند زرق و برق، رنگ صورت، لاک ناخن، برق لب و عطرهایی استفاده می کنند که برای کودکان به بازار عرضه می شود. .

نویسندگان خاطرنشان کردند: چنین محصولاتی اغلب دارای رنگ‌های روشن، حیوانات و شخصیت‌های کارتونی هستند که برای جلب توجه کودکان کار می‌کنند.

در همان زمان، آنها هشدار دادند، تحقیقات نشان داده است که بسیاری از این محصولات حاوی سمومی مانند سرب، آزبست، فتالات، فرمالدئید و مواد پر و پلی فلورینه (PFAS) هستند که به عنوان “مواد شیمیایی برای همیشه” نیز شناخته می شوند.

محققان تاکید کردند که چنین سمومی می‌توانند به ویژه برای نوزادان و کودکان مضر باشند و برخی از آنها با سرطان، آسیب‌های عصبی رشدی و سایر پیامدهای سلامتی غیرقابل برگشت مرتبط هستند.

نویسندگان، از مرکز بهداشت محیطی کودکان دانشگاه کلمبیا و گروه Earthjustice مستقر در واشنگتن، نوشتند: “کشف نحوه استفاده کودکان از آرایش و محصولات بدن برای مشخص کردن خطر و بهبود ایمنی مهم است.”

محققان یک نظرسنجی 39 سوالی در مناطق نیویورک، بوستون و هیوستون برای والدین و سرپرستان کودکان 12 ساله و کمتر در مورد استفاده آنها از لوازم آرایش و بدن کودکان انجام دادند.

در میان 312 کودک از 207 شرکت کننده در نظرسنجی، 219 نفر یا 70 درصد گفتند که از چنین محصولاتی استفاده کرده اند.

بر اساس این مطالعه، 54 درصد از کودکان گفتند که حداقل ماهانه از این اقلام استفاده می کنند، در حالی که 12 درصد گزارش کردند که روزانه از آنها استفاده می کنند. 22 درصد از بچه‌ها گفتند که هر بار بیش از هشت ساعت از این محصولات استفاده می‌کنند.

محققان دریافتند کودکان بزرگتر نسبت به کودکان کوچکتر و دختران بیشتر از پسران از این محصولات استفاده می کنند.

محبوب ترین محصول در میان کودکان رنگ صورت بود – با 60 درصد از پاسخ دهندگان استفاده از آن را گزارش کردند. بر اساس این مطالعه، تقریباً 44 درصد از بچه ها گفتند که از محصولات مو استفاده می کنند، در حالی که 41 درصد از سایر لوازم آرایشی صورت، 32 درصد از لاک ناخن و 30 درصد از آرایش لب استفاده می کنند.

محققان همچنین تفاوت هایی را در استفاده از لوازم آرایش و محصولات بدن در میان کودکان جوامع و فرهنگ های مختلف شناسایی کردند.

بر اساس این مطالعه، کودکان والدین و سرپرستان اسپانیایی/لاتین تبار بیشتر و برای مدت کوتاه‌تری نسبت به کودکان والدین و سرپرستان غیر اسپانیایی از لوازم آرایش و بدن استفاده کردند.

نویسندگان اظهار داشتند: «قرار گرفتن در معرض مواد آرایشی مضر و مواد بدن در دوران کودکی نیز می‌تواند به عنوان یک مسئله عدالت زیست‌محیطی در نظر گرفته شود، زیرا جوامع رنگی ممکن است بیشتر از این محصولات استفاده کنند.

حدود نیمی از همه کودکانی که گزارش کرده اند از لوازم آرایش و بدن کودکان استفاده می کنند، گفته اند که از آنها برای بازی استفاده می کنند. بر اساس این مطالعه، کودکان خانواده های اسپانیایی/لاتینکس بازی را به عنوان هدف خود از استفاده بیشتر از این محصولات نسبت به همسالان غیر اسپانیایی خود عنوان کردند.

نویسندگان دریافتند که بچه‌های خانواده‌های اسپانیایی/لاتینکس نیز بیشتر از محصولات لب و مو و همچنین عطر استفاده می‌کنند.

محققان اظهار داشتند: “جوامع به حاشیه رانده شده که سطوح متفاوتی از قرار گرفتن را تجربه می کنند، همراه با دوره های حساس قرار گرفتن، نشان دهنده یک بی عدالتی زیست محیطی است که تحقیقات بیشتر را ایجاب می کند.”

نویسندگان به اندازه نسبتاً کوچک مطالعه خود اذعان داشتند که نمونه‌گیری بیش از حد از طریق شبکه‌های اجتماعی خاص ممکن است به دلیل ارجاع زنجیره‌ای توسط شرکت‌کنندگان رخ داده باشد که باعث می‌شود مطالعه کمتر نماینده‌ای در سطح ملی باشد.

با این حال، محققان استدلال کردند که در دسترس بودن این نظرسنجی به چندین زبان، گنجاندن گسترده‌تر و نتایجی را ایجاد می‌کند که «مقدمه خوبی برای مطالعات آینده و در مقیاس بزرگ‌تر هستند».

نویسندگان افزودند، چنین مطالعات آتی می‌تواند به «بررسی بیشتر استفاده کودکان از محصولات بزرگسالان و محصولات کودکان، و همچنین نگرانی‌های مربوط به سمیت و بی‌عدالتی زیست‌محیطی کمک کند».

[ad_2]

Leave a reply