اپل تنها با 9 کلمه بهترین برنامه را برای بازگشت به دفتری که تاکنون دیده ام فاش کرد.

[ad_1]

روز جمعه، بلومبرگ در مورد ایمیلی از تیم کوک، مدیر عامل اپل به کارمندان شرکت، گزارش داد که تاریخ 11 آوریل را برای بازگشت به دفتر تعیین کرده است. کوک می گوید که این شرکت قصد دارد یک نوع رویکرد ترکیبی برای کار را با کارمندان یک روز در هفته وارد مرحله اجرا کند. در هفته‌های بعد، این میزان افزایش می‌یابد تا زمانی که انتظار می‌رود اکثر کارمندان هر هفته سه روز در دفتر کار کنند.

این ایمیل دارای انواع زیادی از چیزهایی است که مدیران عامل در مورد اهمیت همکاری حضوری با یکدیگر می گویند. مطمئناً می توانید بحث کنید که آیا فکر می کنید لازم است به کار حضوری بازگردید یا خیر. پس از دو سال اثبات اینکه بسیاری از کارهایی که انجام می‌دهیم می‌توانند از راه دور انجام شوند، عادلانه است که نسبت به روشی که هر شرکتی برنامه‌های خود را ارائه می‌کند، شک داشته باشیم.

چیزی که جای بحث ندارد این است که اپل به وضوح فکر می‌کند ارزش دارد که دوباره کارمندانش در دفتر کار کنند. کار از راه دور با همکاری حضوری متفاوت است – واقعاً هیچ بحثی برای این واقعیت وجود ندارد. کوک نوشت: «برای بسیاری از شما، من می‌دانم که بازگشت به دفتر نشان‌دهنده نقطه عطف مورد انتظار و نشانه مثبتی است که نشان می‌دهد ما می‌توانیم با همکارانی که چنین نقش مهمی در زندگی ما دارند تعامل بیشتری داشته باشیم.

در همان زمان، به نظر می‌رسد که شرکت همچنین تشخیص می‌دهد که همه آن کارمندان در سطح یکسانی از اعتقادات مشترک نیستند:

در ایمیل کوک آمده است: «برای دیگران، این ممکن است یک تغییر ناراحت کننده نیز باشد. می‌خواهم بدانید که ما عمیقاً متعهد هستیم که در مرحله بعدی پشتیبانی و انعطاف‌پذیری لازم را به شما ارائه دهیم – تعهدی که با معرفی تدریجی خلبان هیبریدی ما شروع می‌شود و شامل گزینه کار از راه دور تا حداکثر چهار هفته است. یک سال. “

ایجاد تعادل بین نیازهای کسب و کار با نیازهای تیم شما بر عهده هر مدیری است. پیدا کردن نسخه مناسب کار هیبریدی آسان نخواهد بود – برای این موضوع، هیچ چیز در مورد دو سال گذشته آسان نبوده است. دشوار بوده است و شرکت ها مجبور شده اند با تغییر شرایط سازگار شوند و تغییراتی ایجاد کنند. این فقط یک چالش خواهد بود زیرا کارمندانی که به کار از راه دور عادت کرده اند باید تغییر دیگری ایجاد کنند.

با این حال، همانطور که ایمیل کوک را خواندم، از چیزی که او در پایان آن گفت شگفت زده شدم:

همانطور که ما این آزمایشی را شروع می کنیم، مشتاقانه منتظریم که در حین رفتن و تنظیم جایی که نیاز داریم، همه در خدمت پرورش یک رویکرد واقعاً مشارکتی و انعطاف پذیر برای کار مشترکمان باشیم.

در اینجا بخش مهم آن نقل قول است. کوک می گوید استراتژی اپل «یادگیری در حین حرکت و تنظیم جایی که نیاز داریم» است. این مهم است زیرا هیچ کس دقیقاً نمی داند که بازگرداندن همه به دفتر چگونه خواهد بود. مطمئناً، برخی از افراد در حال حاضر در دفتر کار می کنند، اما اگر فکر می کنید دفتر شما – و افرادی که در آن هستند – مانند قبل از کووید-19 کار می کنند، خودتان را مسخره می کنید. شما همچنین به تیم خود ضرر بزرگی می کنید.

حقیقت این است که همه ما فقط «در حال یادگیری» هستیم. حداقل کوک مایل بود تا این حد را تصدیق کند.

نه تنها این، کوک همچنین می‌گوید که این شرکت “در جایی که ما نیاز داریم” را تنظیم خواهد کرد. این دو چیز در کنار هم – که تنها 9 کلمه برای برقراری ارتباط نیاز داشتند – به همان اندازه تعهدی هستند که هر مدیر عاملی می تواند در حال حاضر به تیم خود بدهد. هرکسی که وانمود می کند نوعی برنامه ریزی درخشان دارد که روزهای خوب گذشته را با همکاری حضوری در دفتر بازمی گرداند، با شما صادق نیست.

مهم نیست که بسیاری از کارمندان، چه در اپل یا شرکت شما، اصلاً نمی خواهند به دفتر بازگردند. این شرکت به دلیل برنامه های قبلی خود برای بازگشت به دفتر با فشار زیادی از جانب کارمندان خود مواجه شده است. علاوه بر این، کارمندان خرده‌فروشی شکایت کرده‌اند که اپل به نگرانی‌های آن‌ها در مورد شرایط کاری در طول همه‌گیری جهانی گوش نداده است. در نتیجه، اپل تاریخ بازگشت خود را حداقل در دو مورد به عقب انداخته است.

این بدان معناست که انتقال احتمالاً نامرتب است. افرادی خواهند بود که انتقال برای آنها یک چالش خواهد بود. نقش هر رهبر این است که به سرعت از آن موقعیت ها درس گرفته و برنامه ها را بر اساس آن تنظیم کند – با در نظر گرفتن تعادل ظریف بین تجارت و افراد. اگر اپل بتواند این کار را به خوبی انجام دهد، به اعتبار آن خواهد بود و الگویی برای سایر مشاغل خواهد بود. اگر این کار را نکند، مشکل بزرگتری روی دستان خود خواهد داشت.

کوک نوشت: “ما فرصتی داریم تا بهترین چیزهایی را که در مورد کار از راه دور آموخته ایم با مزایای غیرقابل جایگزین همکاری حضوری ترکیب کنیم.” همه ما در حال بررسی این موضوع هستیم که اپل چقدر از این فرصت استفاده می کند.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]