اپل با M1 iPad Air خودنمایی می کند

[ad_1]

در اینجا مهمترین چیزی است که باید در مورد M1 iPad Air که اپل در هفته گذشته معرفی کرد بدانید: قیمت آن را افزایش نداد. هنوز هم همان برچسب قیمت 599 دلاری را برای مدل پایه دارد (البته باید برای ارتقا به مدل 256 گیگابایتی استفاده کنید). پس چه، ممکن است بپرسید؟ خوب، iPad Air اکنون توسط سیستم M1 بر روی یک تراشه – همان پردازنده در MacBook Air، iMac و Mac mini، نیرو می گیرد.

همچنین این همان پردازنده ای است که در سری آیپد پرو 2021 یافت می شود. این یک معامله بزرگ است زیرا به این معنی است که شما می توانید در حدود 150 دلار در یک iPad Air مجهز به مشابه که تقریباً تجربه ای مشابه iPad Pro 11 اینچی را برای شما به ارمغان می آورد، صرفه جویی کنید. من در گذشته نوشته بودم که iPad Pro به راحتی بهترین تبلت موجود در بازار است – بدون شک. اکنون، آی‌پد ایر همان عملکرد را دارد و به راحتی بهترین ارزش را دارد.

اپل سیلیکون آنقدر از رقبای خود جلوتر است که A14 Bionic در iPad Air قبلی از هر چیپ موبایل دیگری قدرتمندتر بود. M1 بر اساس همان هسته های پردازشی است، اما تعداد آنها بسیار بیشتر است. قرار دادن چنین عملکردی در iPad Air – از برخی جهات – اپل فقط خودنمایی می کند. نیازی به انجامش نبود اپل این کار را کرد زیرا می تواند.

این ما را به یک نکته جالب می رساند – M1 iPad Air یکی از گیج کننده ترین محصولاتی است که اپل تاکنون معرفی کرده است. دلیلش این است که در فضایی بسیار نزدیک به iPad Pro زندگی می کند. در ابتدا می‌توان فهمید که استراتژی اپل برای شبیه‌سازی ایر تا این حد به برادر پرچم‌دار خود چیست. حتی “Air” در iPad به چه معناست؟

  تصویر درون خطی

علاوه بر M1، طراحی کلی مشابهی نیز دارد. دارای همان پشتیبانی از Apple Pencil، و هر قاب مناسب با M1 iPad Pro (از جمله صفحه کلید جادویی)، همچنین برای iPad Air مناسب است.

در عین حال، فاقد چندین ویژگی است که می‌توانید در مدل پرچم‌دار اپل یعنی iPad Pro دریافت کنید. شما ProMotion یا FaceID دریافت نمی کنید. Air همچنین دارای تنها دو بلندگوی استریو، یک دوربین پشتی و روشنایی کلی کمی کمتر است. البته، حتی با وجود نداشتن آن ویژگی‌ها، تصور اینکه هرکسی که آی‌پد ایر بخرد برایم مهم باشد مشکل دارم.

آی‌پد ایر برای افرادی است که چیزی بهتر و مدرن‌تر از آی‌پد نسل نهم می‌خواهند، که هنوز هم اساساً همان طراحی را دارد که در زمان معرفی خود داشت. در مقایسه با آن مدل، iPad Air به طور قابل توجهی سریعتر است.

  تصویر درون خطی

همچنین برای افرادی است که به دنبال چیزی هستند تا تنها وسیله آنها باشد – شاید نه برای کار شدید، اما قطعا برای استفاده شخصی. اگر چیزی که بیشتر اوقات از رایانه استفاده می کنید، پیمایش در اینترنت، پاسخ دادن به ایمیل و ارسال پیام است، iPad Air همه این کارها را انجام می دهد. همانطور که اپل دوست دارد اشاره کند، آنها را “سریعتر از اکثر نوت بوک های رایانه شخصی” می کند.

این به دلیلی است که فکر می کنم اپل در حال خودنمایی است. فقط این نیست که iPad Air یک گزینه مشروع برای آن افراد است – به خصوص زمانی که با صفحه کلید جفت شود. این است که اپل قبلاً دستگاهی داشت که توانایی آن را داشت: iPad. iPad Air حتی بیشتر از چیزی است که آنها همیشه به آن نیاز دارند – به روشی خوب – بدون پرداخت هزینه برای iPad Pro.

اساساً اپل می‌گوید: “ما آنقدر از رقبا جلوتر هستیم که می‌توانیم این نسخه ارزان‌تر از بهترین تبلتی که تا کنون ساخته شده است بسازیم. ما به هر حال چند چیز را که به آنها اهمیت نمی‌دهید حذف می‌کنیم و فقط همه چیز را در اختیار شما قرار می‌دهیم. عملکردی که می توانید بخواهید.” اپل در حال ساخت آن به این خوبی است، فقط به این دلیل که می تواند.

این در واقع یک استراتژی قدرتمند به خودی خود است. بسیاری از جدیدترین محصولات اپل به نظر می رسد که این شرکت در تلاش است به این سوال پاسخ دهد که مردم واقعا چه می خواهند؟ رویکرد شرکت به طراحی محصول همیشه اینطور نیست، یا حداقل از بیرون اینطور به نظر نمی‌رسد.

با این حال، اکنون اپل سیلیکون این امکان را فراهم می کند زیرا این شرکت حتی بهتر می تواند تمام جنبه های سخت افزار خود را کنترل کند. نتیجه این است که این شرکت در حال طراحی محصولاتی مانند iPad Air است که بهترین نسخه کاری است که قرار است انجام دهد. در واقع، برای اکثر مردم، iPad Air بهترین تبلتی است که یک شرکت تا به حال ساخته است. خیلی خوب است، در واقع، در این مرحله فقط خودنمایی می کند.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]