اپل از “قاعده 3 E” برای یافتن استعدادهای برتر کشور استفاده می کند

[ad_1]

اپل برای پانزدهمین سال متوالی در صدر فهرست «تحسین‌شده‌ترین شرکت‌های جهان» Fortune قرار گرفت. این هنوز هم یک حق افتخار دیگر برای این شرکت تریلیون دلاری است. اما پشت همه جوایز و افتخارات، ذهن درخشان متفکران و دست اندرکاران آن نهفته است: گذشته، حال و آینده. زیرا آینده هر شرکتی به انتخاب های استخدام امروزی بستگی دارد.

اپل همچنین یکی از پرطرفدارترین شرکت‌هایی است که می‌توان برای آن کار کرد و هزاران نفر امیدوار برای یکی از موقعیت‌های مورد علاقه‌اش رقابت می‌کنند. تا حدی به این دلیل که پیوستن به صفوف اپل به خودی خود یک دستاورد است زیرا اپل کار فوق العاده ای در یافتن استعدادهای برتر انجام می دهد – حتی در میان هجوم برنامه ها.

در حالی که فرآیند ارائه اولیه برنامه های کاربردی ورودی را می توان با هوش مصنوعی که در تابلوهای شغلی پیشرو تعبیه شده است ساده کرد، هوش مصنوعی به شما کمکی نمی کند استیو جابز بعدی را پیدا کنید. در واقع، انتخاب کاندیدای مناسب پس از مرحله نهایی مصاحبه، جایی است که برای هر کارفرمایی می‌تواند بسیار دشوار باشد.

اپل از یک راه حل ساده استفاده می کند که باعث می شود مصاحبه های میدانی و انتخاب نامزد مناسب انجام شود – بدون نیاز به هوش مصنوعی. این یک استراتژی آسان است که تقریباً هر کسب و کاری با هر اندازه ای می تواند از آن استفاده کند.

با این سه چیز، نه تنها می توانید استعدادهای برتر را پیدا کنید، بلکه می توانید متناسب با نقش و سازمان خود باشید. نوع داوطلبی که به کمترین میزان آموزش نیاز دارد و در کمترین زمان حداکثر کارایی را به همراه دارد.

این “قاعده 3 E”، تخصص، سهولت و قابلیت استخدام است.

تجربه و تخصص

همانطور که به نظر می رسد، اولین خط دفاع شما در هنگام معرفی نامزدها تخصص است. با این حال، بین تخصص و تجربه تفاوت وجود دارد. همانطور که بین تخصص و تحصیلات تفاوت وجود دارد. و با «تورم درجه»، بسیاری از شرکت‌ها بیشتر بر استخدام مبتنی بر مهارت تکیه می‌کنند. با این حال، با محبوبیت عناوین شغلی متورم، همیشه آسان نیست که بدانیم آیا تجربه کاری یک نفر واقعاً نشان می‌دهد که آن چیزی که شما به دنبال آن هستید را دارد یا خیر.

در نگاه اول، هر رزومه ای تجربه و تحصیلات را به شما نشان می دهد، اما لزوما نمی توانند اطلاعات شفافی در مورد درجه تخصص یک نامزد به شما ارائه دهند. برای یافتن این موضوع، کارفرمایان برجسته کشور و بیشتر شرکت‌ها و مدیران عامل نوآور، مانند ایلان ماسک، از آزمون دو دستی استفاده می‌کنند، که در آن یک نامزد باید دو چیز داشته باشد: تجربه دست اول و آزمایش عملی.

سهولت

بر خلاف تخصص، سهولت چیزی است که نمی توانید در رزومه بخوانید. درست است، این چیز بدی نیست. از این گذشته، زمان مصاحبه شما نباید صرف خواندن یک رزومه شود – باید از آن برای شناخت بهتر نامزد و مطالعه آن ها از نظر مناسب بودن آنها برای کار استفاده شود. یکی از راه های واقعا آسان برای سنجش آمادگی یک نامزد این است که چقدر مصاحبه برای آنها آسان است.

به عنوان مثال، این سهولت پاسخ دادن به سؤالات است. پاسخ‌ها چقدر بی‌دردسر به دست می‌آیند، یا یافتن پاسخ مناسب، سختی است؟ در حالت ایده‌آل، یک نامزد صریح است، و زمانی که آنها صادق باشند، مشخص خواهد شد که پاسخ‌ها به جای اینکه مغزشان را تکان دهند، از زبانش بیرون می‌آیند.

اشتغال پذیری

کارفرمایان مانند اپل این واقعیت را درک می کنند که نامزد مناسب به سادگی مهارت و تخصص لازم برای انجام کار را ندارد. اما رفتار، شخصیت و فرهنگ مناسب برای مشاغل موفق در شرکت مناسب است.

برای یافتن نامزدهای مناسب، اپل از تست‌های واقعی در فرآیند مصاحبه خود برای آزمایش قابلیت استخدام استفاده می‌کند. برای مثال، اغلب از مصاحبه های گروهی برای تقلید از ماهیت رقابتی کار در برخی از تیم های خود استفاده می کند. یا پرسیدن سوالات عجیب و غریب از نامزدها در اواسط مصاحبه، مانند “آیا نارگیل میوه است؟” برای آزمایش توانایی یک نامزد در حرکت با وقفه و افراط در کنجکاوی دیگران – چیزی که می تواند اغلب در یک دفتر اتفاق بیفتد.

با استفاده از “قاعده 3 E” می توانید سریعتر کاندیداها را از بین ببرید و سوزن را راحتتر در انبار کاه پیدا کنید. با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید در فرآیند استخدام عجله کنید. مطمئن شوید که از قبل وقت خود را برای یافتن مناسب مناسب اختصاص دهید. انجام این کار به شما در درازمدت کمک می‌کند تا کارکنان واجد شرایط و مناسب‌تری را به‌دست آورید، فرآیند حضور در هواپیما و آموزش را آسان‌تر کرده و نرخ جابجایی کارکنان شما را کاهش می‌دهد.

همانطور که می گویند، استخدام بسیار شبیه سرمایه گذاری در سهام است و گرفتن بهترین تصمیم برای آینده شما به انتخاب های استراتژیک امروز بستگی دارد.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]