اولین مورد آبله میمون در می سی سی پی گزارش شد

[ad_1]

جکسون، خانم (WJTV) – روز دوشنبه، وزارت بهداشت ایالت می سی سی پی (MSDH) اولین مورد آبله میمون را در یکی از ساکنان می سی سی پی گزارش کرد.

مقامات بهداشتی گفتند که این نمونه در آزمایشگاه بهداشت عمومی وزارت بهداشت ایالت می سی سی پی آزمایش شد. تحقیقات برای شناسایی افرادی که ممکن است در حین مسری بودن با بیمار مواجه شده باشند، ادامه دارد.

به گفته کارشناسان بهداشت، توسعه (انکوباسیون) بیماری پس از مواجهه یک تا دو هفته است.

تا 22 جولای 2022، 2891 مورد بدون مرگ گزارش شده در ایالات متحده تایید شده است. در حالی که این اولین مورد گزارش شده در می سی سی پی است، مقامات MSDH گفتند که احتمال دارد موارد دیگری نیز شناسایی شوند.

کارشناسان بهداشت می گویند که انتقال می تواند با تماس نزدیک پوست به پوست – بوسیدن، نوازش کردن یا رابطه جنسی – با فرد آلوده اتفاق بیفتد. انتقال همچنین می تواند با دست زدن به لباس یا ملحفه، ملافه یا حوله فرد مبتلا یا استنشاق قطرات تنفسی در طول تماس نزدیک طولانی مدت با فرد آلوده رخ دهد.

به گفته دکتر اپیدمیولوژیست ایالتی. پل بایرز، “در حالی که هر کسی ممکن است به آبله میمون مبتلا شود، بسیاری از موارد شناسایی شده در شیوع این بیماری در ایالات متحده و در سطح جهان در میان مردانی بوده است که با مردان رابطه جنسی دارند.”

آبله میمون یک بیماری نادر است که در اثر عفونت با ویروس آبله میمون ایجاد می شود.

علائم ممکن است با تب، تورم غدد لنفاوی، سردرد و دردهای عضلانی شروع شود و به دنبال آن بثورات پوستی که به صورت صاف شروع شده و سپس به جوش‌ها، یا تاول‌ها و زخم‌ها در صورت، بدن و قسمت‌های خصوصی (اعضای جنسی) می‌رسد. بثورات می تواند خارش و دردناک باشد. می تواند با عفونت های مقاربتی مانند سیفلیس و تبخال یا آبله مرغان اشتباه گرفته شود.

این بیماری معمولاً دو تا چهار هفته طول می کشد.

MSDH دوزهای محدودی از واکسن دریافت کرده است که برای درمان افراد شناسایی شده با MSDH در معرض یک مورد آبله میمون استفاده می شود.

ارائه دهندگان پزشکی تشویق می شوند که عفونت آبله میمون را در نظر بگیرند و هنگام ارزیابی بیماران مبتلا به بثورات، به MSDH اطلاع دهند، به خصوص اگر عوامل خطر شناخته شده وجود داشته باشد.

[ad_2]

Leave a reply