اولین موارد عفونت قارچی مسری در می سی سی پی گزارش شد

[ad_1]

جکسون، خانم (WJTV) – اولین موارد عفونت قارچی بسیار مسری و مقاوم به آنتی بیوتیک در می سی سی پی گزارش شده است.

رهبران مرکز پزشکی دانشگاه می سی سی پی (UMMC) گفتند که منبع کاندیدا اوریس، همچنین به نامC. auris، در می سی سی پی توسط کارشناسان بهداشت ایالتی در حال بررسی است.

این عفونت عمدتاً بر افرادی که قبلاً برای چندین بیماری جدی یا مزمن تحت درمان هستند تأثیر می گذارد، که اغلب در بیمارستان یا مرکز مراقبت طولانی مدت گسترش می یابد. C. auris به چندین داروی ضد قارچ مقاوم است و برخی از سویه ها به هر سه دسته موجود ضد قارچ مقاوم هستند.

کارشناسان گفتند C. aurisبه راحتی قابل انتقال است، هم بر روی سطوح و هم از فرد به فرد، و به ویژه در محیط های تجمعی مانند مراکز مراقبت طولانی مدت. حتی می‌توان آن را روی پوست شخص حمل کرد، بدون اینکه باعث عفونت یا علائم آن شخص شود، اما همچنان اجازه انتشار به دیگران را می‌دهد.

«مردم باید بدانند که ما شاهد این قارچ هستیم. این اولین بار است که ما یک مورد محلی در می سی سی پی داشته ایم.” Bhagyashri Navalkele، دانشیار بخش بیماری های عفونی UMMC.

وزارت بهداشت ایالتی می سی سی پی (MSDH) در 23 دسامبر 2022، در توصیه ای به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی از طریق شبکه هشدار سلامت MS خود یا HAN گفت: شیوع مداوم در مرکز می سی سی پی “یک وضعیت جدی و در حال توسعه است”.

اعتقاد بر این است که قارچ در می سی سی پی به صورت محلی در یک مرکز مراقبت طولانی مدت و حاد خاص به دست آمده است. MSDH در مشاوره خود این تأسیسات را شناسایی نکرد، اما مقامات گفتند که تحقیقات ادامه دارد و ممکن است شامل تسهیلات اضافی باشد.

تا 23 دسامبر، مقامات MSDH گفتند سه مورد عفونت، از جمله دو مورد مرگ، و حداقل 19 مورد عفونتC. aurisاستعمار، در میان ساکنان تأسیسات ناشناس شناسایی شده بود.

UMMC همچنین هفت بیمار را با اشکال درمان کرده است C. auris. از این هفت نفر، دو نفر آلوده، دو نفر کلونیزه و سه بیمار پرخطر در معرض قرار گرفته بودند. یکی از بیماران مبتلا فوت کرد و یک نفر نیز ترخیص شد. یکی از بیماران کلونیزه ترخیص شده و دو نفر از بیماران پرخطری که در معرض ابتلا بودند ترخیص شده اند.

[ad_2]

Leave a reply