الک بالدوین با اتهامات قتل غیرعمد به دلیل تیراندازی در فیلم «زنگ» روبرو خواهد شد

[ad_1]

الک بالدوین در تیراندازی فیلمبردار هالینا هاچینز در صحنه فیلمبرداری فیلمش «زنگ» با اتهامات قتل غیرعمد روبرو خواهد شد.

مری کارمک آلتویز، دادستان منطقه سانتافه، در بیانیه‌ای روز پنجشنبه گفت که بالدوین و هانا گوتیرز رید، زره‌دار «راست» هر کدام به دو فقره قتل غیرعمد متهم خواهند شد.

اعلامیه دادستان منطقه سانتافه بیش از یک سال پس از تیراندازی مرگبار هاچینز در اکتبر 2021 منتشر شد که در اثر شلیک گلوله مستقیم از یک اسلحه توسط بالدوین، تهیه کننده و ستاره فیلم، در حین تمرین صحنه ای از تولید نیومکزیکو ایجاد شد. .

جوئل سوزا کارگردان فیلم نیز در تیراندازی زخمی شد. بالدوین و گوتیرز رید در رابطه با مصدومیت سوزا هیچ اتهامی ندارند.

به گفته دفتر دادستانی منطقه، دیوید هالز، دستیار کارگردان فیلم “Rust” یک توافقنامه را برای اتهام استفاده سهل انگارانه از یک سلاح مرگبار امضا کرد.

اگر هر یک از این سه نفر – الک بالدوین، هانا گوتیرز-رید یا دیوید هالز – کار خود را انجام می دادند، هالینا هاچینز امروز زنده بود. به همین سادگی است.» آندریا ریب، دادستان ویژه منصوب از سوی دادستان منطقه، روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت. شواهد به وضوح یک الگوی جنایتکارانه بی توجهی به ایمنی را در مجموعه فیلم «زنگ» نشان می دهد.»

هر اتهام قتل غیر عمد با احتمال 18 ماه حبس و 5000 دلار جریمه همراه است.

وکیل بالدوین در بیانیه‌ای به ITK، تصمیم دادستان منطقه را “نقص عدالت وحشتناک” خواند که “مرگ غم انگیز هالینا هاچینز را تحریف می‌کند.”

لوک نیکاس، وکیل دادگستری، بالدوین گفت: «هیچ دلیلی برای این باور نداشت که یک گلوله واقعی در اسلحه وجود داشته باشد – یا در هر جای فیلمبرداری». ما با این اتهامات مبارزه خواهیم کرد و پیروز خواهیم شد.»

جیسون بولز، وکیل گوتیرز-رید، این اتهامات را “نتیجه تحقیقات بسیار ناقص و درک نادرست از حقایق کامل” خواند.

بولز در بیانیه ای به ITK گفت: “ما قصد داریم حقیقت کامل را آشکار کنیم و معتقدیم که هانا توسط هیئت منصفه تبرئه خواهد شد.”

اف‌بی‌آی در گزارش پزشکی قانونی پس از تحقیقات خود گفت که اسلحه‌ای که هاچینز را کشت، نمی‌توانست بدون اینکه کسی ماشه را بکشد شلیک شود.

بالدوین و دیگر تهیه‌کنندگان فیلم «Rust» در اکتبر گذشته با خانواده هاچینز – که تیم سازنده فیلم را به «رفتار بی‌ملاحظه و اقدامات کاهش هزینه‌ها» متهم کرده بودند، به توافق رسیدند.

«همه ما معتقدیم که مرگ هالینا یک تصادف وحشتناک بود. متیو هاچینز، شوهر این فیلمبردار 42 ساله، در بیانیه ای پس از توافق گفت: من از اینکه تهیه کنندگان و جامعه سرگرمی گرد هم آمده اند تا به آخرین کار هالینا ادای احترام کنند، سپاسگزارم.

پس از تیراندازی، بالدوین قول داد که دیگر هرگز با اسلحه واقعی در تلویزیون یا فیلمبرداری کار نکند.

در یک مصاحبه تلویزیونی تنها چند هفته پس از این حادثه، او ادعا کرد که “فردی دیگر” مسئول مرگ هاچینز است.

این بازیگر 64 ساله در آن زمان گفت: «احساس می‌کنم یک نفر مسئول این اتفاق است و نمی‌توانم بگویم این کیست، اما می‌دانم که این من نیستم».

فیلمبرداری این فیلم قرار بود در ماه جاری از سر گرفته شود. هنوز مشخص نیست که آیا اتهامات علیه بالدوین بر برنامه تولید تأثیر می گذارد یا خیر.

– به روز شده در 11:57 صبح

[ad_2]

Leave a reply