الون ماسک، بیل گیتس و جک دورسی تست شخصیت دادند. در اینجا 3 ویژگی آنها به اشتراک گذاشته شده است

[ad_1]

به عنوان اساتید مدیریت، Cosmo ویراستاران و ستون نویسان Inc.com همگی کشف کرده اند که تقریباً همه یک تست شخصیت خوب را دوست دارند. این آزمون ها می توانند اقداماتی برای خودکاوی و نشان هویت باشند. چند مورد تایید شده علمی حتی می توانند به شما کمک کنند نقاط قوت و ضعف خود را مشخص کنید و شما را برای موفقیت بیشتر آماده کنند.

اما مفیدترین آزمایش‌ها، حداقل، زمان‌بر هستند. به همین دلیل است که اگر بتوانید از شلوغ‌ترین و موفق‌ترین افراد جهان بنشینید و یکی از آنها را انتخاب کنید، بسیار قابل توجه خواهد بود. اما این همان چیزی است که ری دالیو برای کتابش مدیریت کرد اصول: زندگی و کار.

ظاهراً وقتی یک میلیاردر خودساخته هستید، نام های بسیار چشمگیری در گوشی خود دارید. بنابراین وقتی دالیو می‌خواست بداند چه چیزی باعث شده است که برخی از بزرگترین نوآوران جهان بدانند، با بیل گیتس، ایلان ماسک، بنیانگذار توییتر جک دورسی و رید هستینگز نتفلیکس تماس گرفت و از آنها خواست که برای ساخت موشک‌ها، مقابله با آب و هوا وقت بگذارند. تغییر، و ایجاد نمایش های ارزشمند برای ارزیابی عمیق شخصیت. شگفت آورتر، همه آنها موافق بودند.

شکل دهنده چیست؟

همانطور که دالیو در کتاب توضیح می دهد، تلاش او برای کشف ویژگی های شخصیتی کارآفرینان راهگشا از بازنشستگی او از بریج واتر، صندوق تامینی که او تأسیس کرد، ناشی شد. بدون اینکه دالیو در راس کار باشد، شرکت شتاب خود را از دست داد. دالیو این موضوع را به فقدان تیپ شخصیتی خاص در میان کارمندان برتر، که او آن را «شکل‌دهنده» توصیف می‌کند، بیان کرد.

دالیو می‌نویسد: «شکل‌دهنده کسی است که دیدگاه‌های منحصربه‌فرد و ارزشمندی ارائه می‌کند و آن‌ها را به زیبایی می‌سازد، معمولاً بر سر شک‌ها و مخالفت‌های دیگران.

چگونه می توانید تعداد بیشتری از این پیشگامان بسیار ارزشمند را پیدا کرده و استخدام کنید؟ دالیو، که قبلاً از طرفداران پر و پا قرص ارزیابی شخصیت بود و از آن در بریدگواتر استفاده کرده بود، الهام‌بخشی داشت. اگر بتوانید برخی از بهترین نمونه‌های شکل دهنده‌هایی را که او می‌شناخت – مانند ماسک و گیتس – متقاعد کنید که در یک تست شخصیتی شرکت کنند، چه؟

واضح است که دالیو مردی متقاعد کننده است زیرا طبق کتاب او همه این نمادهای تجاری موافق بودند. و هنگامی که دالیو نتایج آنها را تجزیه و تحلیل کرد، یک الگوی واضح ظاهر شد. شکل‌دهنده‌هایی مانند ماسک، گیتس، دورسی و هاستینگز همگی در تعدادی از ویژگی‌های کلیدی شخصیت مشترک هستند.

آنها تا حد ناپسندی مصمم هستند.

“در زمان، [shapers’] عزم افراطی برای دستیابی به اهدافشان می تواند آنها را ساینده یا بی ملاحظه جلوه دهد که در نتایج آزمایش آنها منعکس شد. هیچ چیز به اندازه کافی خوب نیست و آنها شکاف بین آنچه هست و آنچه می تواند هم تراژدی و هم منبع انگیزه بی پایان باشد را تجربه می کنند.

این بدان معنا نیست که شکل دهنده ها بی توجه هستند. ماسک در مورد عزم خود برای خدمت به بشریت به شدت صحبت کرده است، در حالی که گیتس بخش عظیمی از ثروت خود را به امور خیریه اهدا کرده است. این فقط به این معنی است که در سطح روزانه آنها از شکستن چند تخم مرغ برای تهیه املت خوشحال هستند (حتی اگر آن تخم مرغ های استعاری روح کارمندانی باشد که عملکرد ضعیفی دارند).

دالیو ادامه می دهد: “در صحبت با آنها و بررسی سوالاتی که منجر به این رتبه بندی ها شد، مشخص شد: وقتی با انتخابی بین دستیابی به هدف خود یا راضی کردن (یا ناامید نکردن) دیگران روبرو می شدند، هر بار دستیابی به هدف خود را انتخاب می کردند.”

آنها به شدت کنجکاو هستند.

ایلان ماسک در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد: “واقعا حقیقت برای من بسیار مهم است. از نظر آسیب شناسی، برای من مهم است.” ظاهراً او تنها شکل دهنده ای نیست که اجبار شدیدی برای درک عمیق و واضح جهان احساس می کند.

دالیو می‌نویسد: «من متوجه شده‌ام که شکل‌دهنده‌ها تمایل دارند ویژگی‌هایی مانند کنجکاوی شدید و نیاز اجباری به درک چیزها را به اشتراک بگذارند. آنها معمولاً دوست دارند با افراد واقعاً باهوش دیگر مسائل را به هم بزنند.”

و وقتی آن مکالمات و تحقیقات نشان می دهد که باورهای قبلی آنها اشتباه یا ناقص است، شکل دهندگان آنقدر مغرور نیستند که تفکر خود را به روز کنند.

دالیو ادعا می‌کند: «آنها نقشه‌های ذهنی بسیار قوی از نحوه انجام کارها دارند، و در عین حال تمایل دارند این نقشه‌های ذهنی را در دنیای واقعیت آزمایش کنند و روش‌های انجام کارها را تغییر دهند تا آنها بهتر کار کنند».

آنها بین چشم انداز و جزئیات جابه جا می شوند.

ممکن است انتظار داشته باشید که شکل دهنده ها رویاپردازانی باشند که تصویر بزرگی را ارائه می دهند و اجرای جزئیات روزانه را به دیگران واگذار می کنند. اما این چیزی نیست که دالیو پیدا کرد. در عوض، او می‌گوید شکل‌دهنده‌ها هم به هدف گسترده و هم به سختی اجرای آن علاقه دارند.

دالیو می‌گوید: «آن‌ها نسبت به بسیاری از مردم طیف وسیع‌تری از دید دارند، یا به این دلیل که خودشان این بینش را دارند یا به این دلیل که می‌دانند چگونه آن را از دیگران دریافت کنند که می‌توانند آنچه را که نمی‌توانند ببینند.» اما شکل‌دهنده‌ها همچنین «می‌توانند هم تصاویر بزرگ و هم جزئیات دانه‌ای (و سطوح بین آن‌ها) را ببینند و دیدگاه‌هایی را که در آن سطوح مختلف به دست می‌آورند ترکیب کنند، در حالی که بیشتر مردم فقط یکی یا دیگری را می‌بینند. (به عنوان مثال، ماسک در همان مصاحبه اخیر می گوید که بعد از تمام مدتی که در کارخانه های تسلا کار کرده است، “می توانم به شما بگویم که هر قطعه لعنتی در آن ماشین چگونه ساخته می شود.”)

آیا شما یک شکل دهنده هستید؟

اگر کنجکاو هستید که آیا این ویژگی‌ها را با شکل‌دهنده‌های معروفی که دالیو ذکر می‌کند به اشتراک می‌گذارید، لازم نیست تعجب کنید. دالیو با پروفسور وارتون، آدام گرانت همکاری کرد تا ارزیابی‌ای ایجاد کند که می‌تواند به شما بگوید کدام «کهن الگوها» با شخصیت شما هماهنگ‌تر هستند. همکارم Minda Zetlin همه چیز را در اینجا نوشت.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]