افسر بهداشت ایالت می سی سی پی افزایش 1000 درصدی موارد سیفلیس در نوزادان را مشاهده می کند.

[ad_1]

(WREG) – با افزایش تعداد موارد سیفلیس مادرزادی در می سی سی پی، پزشکان در سراسر جنوب میانه نگرانی های خود را ابراز می کنند.

افسر سابق بهداشت ایالت می سی سی پی، دکتر. توماس دابز، که رهبری مبارزه ایالتی با کووید-19 را بر عهده داشت، هفته گذشته نگرانی های خود را در توییتر ابراز کرد و گفت: “سیفلیس در میان نوزادان باید متعلق به گذشته باشد … اما در بیماری ام اس از سال 2016 شاهد افزایش بیش از 1000 درصدی بوده ایم.”

که در یک توییت دیگردابز می گوید حدود 40 درصد از مادران باردار که در دوران بارداری به سیفلیس مبتلا می شوند، دچار سقط جنین می شوند.

وی افزود: اخیراً چندین نوزاد ام اس به دلیل این مشکل کاملاً قابل درمان جان خود را از دست داده اند.

دابز مراقبت های بهداشتی ناکافی قبل از تولد، از جمله عدم انجام آزمایش سیفلیس را عامل این افزایش می داند. دکتر. استیو ترلکلد، مدیر پزشکی بیماری های عفونی در Baptist Memorial Healthcare در ممفیس، تنسی، خشم داب را درک می کند.

او گفت: “من فکر می‌کنم احتمالاً این همان چیزی است که در آنجا ناامیدی وجود داشته است. اعداد به شدت افزایش یافته است و من فکر می‌کنم، مانند بسیاری از مردم، سیستم بهداشت عمومی تحت فشار قرار گرفته است.”

دکتر. Threlkeld به تعداد زیادی از کارکنان مراقبت های بهداشتی که پس از شیوع کووید شغل خود را ترک می کنند اشاره می کند. او می گوید متخصصان کافی برای پیگیری زنان باردار که آزمایش سیفلیس مثبت دارند، وجود ندارد.

این تنها یکی از نمونه‌هایی است که داده‌ها را در اختیار داریم، از موارد می‌دانیم، اما شما باید نیروی انسانی برای تشخیص بیماران داشته باشید، سپس ردیابی تماس‌ها را انجام دهید و پیگیری کنید تا مطمئن شوید که برای درمان ادامه می‌دهند. ترلکلد گفت.

دکتر. ترلکلد می گوید که اکثر ایالت ها حداقل دو بار در طول مراقبت های دوران بارداری آزمایش سیفلیس را پیشنهاد می کنند یا نیاز دارند. برخی از ایالت ها آزمایش دیگری را هنگام زایمان پیشنهاد می کنند، به ویژه برای زنانی که رفتارهای پرخطر دارند.

اما ترلکلد تاکید می کند که افزایش سیفلیس مادرزادی منحصر به می سی سی پی نیست.

وی گفت: “می سی سی پی در سال های اخیر در مقاطع مختلف کشور را در زمینه سوزاک و همچنین در سفلیس به نزدیکی رسانده است. اما این مشکل بیشتر است، حداقل سیفلیس مادرزادی، به ویژه در جنوب و جنوب غربی ایالات متحده.”

ترلکلد اضافه کرد که هر کسی که باردار است و رفتارهای جنسی پرخطر انجام می دهد باید مورد آزمایش قرار گیرد.

ترلکلد گفت: “شما فقط از خود محافظت نمی کنید، بلکه از نوزاد خود در برابر چیزی محافظت می کنید که می تواند یک عفونت کشنده باشد.”

بر اساس CDC، بیش از 2000 مورد سیفلیس مادرزادی در سال 2020 وجود داشت. ترلکلد گفت که تعداد موارد در سال 2021 به تقریباً 2700 افزایش یافت.

سیفلیس مادرزادی تعدادی از عوارض جانبی احتمالی برای زنان باردار و جنین دارد، مانند سقط جنین یا مرده‌زایی. طبق CDC، نوزادان همچنین ممکن است دچار مشکلات مغزی، مننژیت، تغییر شکل استخوان ها یا حتی مرگ شوند.[ad_2]

Leave a reply