افسران ممفیس به دلیل مرگ تایر نیکولز در دادگاه حاضر می شوند

[ad_1]

ممفیس، تن. (AP) – پنج افسر سابق پلیس ممفیس روز جمعه برای اولین بار در دادگاه به دلیل قتل و سایر اتهامات مربوط به دستگیری خشونت آمیز و مرگ تایر نیکولز حاضر شدند.

انتظار می رود تاداریوس بین، دمتریوس هیلی، دزموند میلز جونیور، امت مارتین سوم، جاستین اسمیت و وکلای آنها در برابر قاضی دادگاه جنایی شهرستان شلبی حاضر شوند. این افسران پس از تحقیقات داخلی اداره پلیس ممفیس در ژانویه اخراج شدند. 7 دستگیری نیکولز که سه روز بعد در بیمارستان درگذشت.

این افسران علاوه بر قتل درجه دوم، به ضرب و جرح، آدم ربایی شدید، سوء رفتار رسمی و ظلم رسمی نیز متهم شده اند. همه آنها در قید قرض هستند.

مرگ نیکولز آخرین قتل پلیس است که اعتراضات سراسری را برانگیخته و بحث عمومی شدیدی را درباره خشونت پلیس از سر گرفته است. نیکولز 29 ساله سیاه پوست بود. هر پنج افسر متهم به قتل او نیز سیاه پوست هستند.

سوابق نشان می‌دهد که نیکولز به دلیل تخلف رانندگی متوقف شد و توسط افسرانی که از فحاشی استفاده می‌کردند و حداقل یکی از آنها اسلحه را به صدا در می‌آورد، از ماشینش بیرون کشیده شد. بر اساس ویدئویی که شهر منتشر کرد، یک افسر با یک تفنگ شوکر به نیکولز زد، اما نیکولز به سمت خانه نزدیکش فرار کرد.

افسرانی که بخشی از یک تیم سرکوب جنایت موسوم به واحد اسکورپیون بودند، با نیکولز برخورد کردند و در حالی که او برای مادرش فریاد می زد با مشت، لگد و با باتوم به او ضربه زدند.

پس از ضرب و شتم، در حالی که نیکولز روی زمین با جراحاتش دست و پنجه نرم می کرد، افسران کنار یکدیگر ایستادند و با یکدیگر صحبت کردند. بر اساس ویدئو و سوابق، یکی از افسران از نیکولز عکس گرفت، در حالی که او در مقابل یک ماشین پلیس بدون علامت قرار داشت.

مقامات گفتند که نیکولز با آمبولانسی به بیمارستان منتقل شد که 27 دقیقه پس از رسیدن تکنسین های فوریت های پزشکی صحنه ضرب و شتم را ترک کرد.

پلیس گفت که نیکولز مظنون به رانندگی بی احتیاطی بوده است، اما هیچ مدرک تایید شده ای مبنی بر تخلف رانندگی در اسناد عمومی یا تصاویر ویدئویی به دست نیامده است. سرلین «سی جی» دیویس، مدیر پلیس ممفیس گفته است که هیچ مدرکی برای توجیه توقف یا پاسخ افسران ندیده است. او واحد Scorpion را که در نوامبر 2021 پس از مرگ نیکولز ایجاد کرد، منحل کرد.

یکی دیگر از افسران سفیدپوست که در توقف اولیه تردد شرکت داشت، اخراج شد. یک افسر دیگر که شناسایی نشده است تعلیق شده است.

سه کارمند آتش نشانی ممفیس که در محل دستگیری حضور داشتند نیز اخراج شده اند. دو معاون کلانتر شهرستان شلبی که در آنجا نیز حضور داشتند، به دلیل تخلفاتی از جمله روشن نگه داشتن دوربین بدن خود، بدون پرداخت حقوق از کار تعلیق شدند.

خانواده نیکولز، وکلای آنها، رهبران جامعه و فعالان خواستار تغییراتی در اداره پلیس در مورد مسائل مربوط به توقف ترافیک، استفاده از زور، شفافیت و سایر سیاست ها شده اند.

برخی از بستگان و وکلا از دیویس و این اداره به دلیل پاسخ سریع آنها تمجید کرده و گفته اند که این باید معیاری برای سایر تحقیقات در مورد خشونت پلیس باشد.

___

برای پوشش بیشتر AP در مورد مرگ تایر نیکولز:

[ad_2]

Leave a reply