افزایش COLA تامین اجتماعی برای سال 2023 رسما اعلام شد

[ad_1]

(NEXSTAR) – دریافت کنندگان تامین اجتماعی از سال آینده چک های ماهانه ای را مشاهده خواهند کرد که تقریباً 9 درصد بیشتر است.

صبح پنجشنبه، سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد که تعدیل سالانه هزینه زندگی (COLA) در سال 2023 8.7 درصد خواهد بود. این بالاترین افزایش در بیش از چهار دهه است، زیرا پرداخت ها 11.2 درصد در سال 1981 افزایش یافته است.

در سال گذشته، COLA 5.9٪ بود. امسال، سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد که برای همگامی با سرعت تورم، چنین ضربه بزرگی ضروری است.

این خبر خوب تا حدودی با داده های جدیدی که روز پنجشنبه منتشر شد، نشان داد که تورم در ماه سپتامبر با وجود ادامه افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، افزایش یافته است. قیمت مصرف کننده بین اوت و سپتامبر 0.4 درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل 8.2 درصد افزایش یافته است.

تقریباً 66 میلیون دریافت‌کننده تأمین اجتماعی، بدون در نظر گرفتن میزان سود فعلی یا میزان درآمدی که از سایر منابع درآمدی دریافت می‌کنند، همان 8.7 درصد افزایش در پرداخت‌های خود را مشاهده خواهند کرد.

تعدیل 8.7 درصدی میانگین مزایا ماهانه بازنشستگان – 1656 دلار – را 144.10 دلار افزایش می دهد.

برای اینکه ببینید یک تعدیل تخمینی 8.7 درصد چه تأثیری روی شما خواهد گذاشت، پرداخت فعلی خود را بگیرید و آن را در 1.087 ضرب کنید. عدد حاصل پرداخت جدید شما در سال 2023 خواهد بود.

ذینفعان اولین چک بزرگتر خود را در ژانویه 2023 خواهند دید. تاریخ دقیق به روز تولد گیرنده بستگی دارد.

میلیون ها شهروند سالخورده نیز به لطف کاهش 3 درصدی حق بیمه ماهانه Medicare Part B، در سال آینده پس انداز خواهند کرد. طبق گزارش آسوشیتدپرس، این به 5.20 دلار پس انداز ماهانه برای اکثر مردم منجر می شود.

حق بیمه مدیکر در حال کاهش است و مزایای تامین اجتماعی در سال 2023 افزایش می‌یابد که به سالمندان آرامش و فضای تنفس بیشتری می‌دهد. تعدیل قابل توجه هزینه های زندگی تامین اجتماعی در سال جاری، اولین بار در بیش از یک دهه است که حق بیمه مدیکر افزایش نمی یابد و نشان می دهد که ما می توانیم از آمریکایی های مسن تر که روی مزایایی که به دست آورده اند، حمایت بیشتری کنیم.” کیلولو کیجاکازی در یک بیانیه مطبوعاتی گفت.

سالمندان تنها کسانی نخواهند بود که از تغییر در پرداخت های تامین اجتماعی سود می برند. ذینفعان شامل افراد دارای معلولیت واجد شرایط و همچنین حدود 4 میلیون کودک که والدین آنها بازنشسته، فوت شده یا از کار افتاده اند، می باشد.

[ad_2]

Leave a reply