از شکارچیان می سی سی پی خواسته شد تا برای کمک به کنترل بیماری اتلاف مزمن، دلارهای جوان تری برداشت کنند.

[ad_1]

جکسون، خانم (WJTV) – رهبران دپارتمان حیات وحش، ماهیگیری و پارک ها می سی سی پی (MDWFP) به شکارچیان توصیه می کنند تا به محدود کردن موارد بیماری اتلاف مزمن (CWD) در این ایالت در طول فصل های شکار گوزن 2022-2023 کمک کنند.

CWD یک بیماری 100٪ کشنده، قابل انتقال و عصبی است. یکی از چالش های تشخیص این بیماری این است که تا زمانی که گوزن ها وارد آخرین مراحل CWD شوند، اغلب کاملاً سالم به نظر می رسند.

بر اساس MDWFP، از فوریه 2018 تاکنون 127 مورد CWD مثبت و 19 مورد مشکوک مثبت در ایالت وجود داشته است.

ویلیام مک کینلی، هماهنگ کننده برنامه گوزن در MDWFP، گفت که این بیماری از طریق گوزن ها از طریق بزاق، مدفوع، ادرار یا محیط آلوده آنها منتقل می شود.

مک کینلی گفت: «از آنجایی که این بیماری به راحتی منتقل می‌شود، ما از شکارچیان و مدیران حیات وحش می‌خواهیم تراکم گوزن‌ها را کاهش دهند و اقداماتی را که گوزن‌ها را تشویق به تجمع می‌کند حذف کنند.»

مشارکت شکارچی در تلاش‌ها برای کنترل CWD شامل ارائه گوزن‌های برداشت‌شده برای آزمایش، برداشت دلارهای جوان‌تر، و قطع استفاده از تغذیه تکمیلی و طعمه‌گذاری برای کمک به جلوگیری از تجمع گوزن‌ها است.

مک‌کینلی گفت که شکارچیان سال‌ها جوجه‌های مسن‌تر را برداشت کرده‌اند و به جوجه‌های جوان اجازه بلوغ و رشد شاخ‌های بزرگ‌تر داده‌اند.

پری مک نیل، یک شکارچی محلی گفت: “به عنوان یک شکارچی سال ها، متوجه می شوم که تشخیص این بیماری ها در گوزن به نوعی دشوار است، زیرا گوزن ها عادی به نظر می رسند.” من فقط به همه ما شکارچیان توصیه می کنم که مراقب باشیم مخصوصاً وقتی شکار می کنیم تا غذا بخوریم.

MDWFP اجازه می دهد تا گوزن های بیشتری در مناطق CWD برداشت شود و تغذیه تکمیلی در این مناطق را ممنوع می کند.

گام مهم بعدی این است که شکارچیان سر گوزن های برداشت شده را در یکی از 63 مکان رهاسازی ایالت رها کنند. مقامات آژانس هر هفته سرها را جمع آوری می کنند، آنها را برای CWD آزمایش می کنند و نتایج را بدون هیچ هزینه ای برای شکارچیان ارائه می دهند. MDWFP همچنین با بیش از 60 تاکسیدرمیست شرکت کننده در سراسر ایالت برای جمع آوری نمونه برای آزمایش CWD کار می کند.

[ad_2]

Leave a reply