از دستگاه‌های طرح کلاسیک برای تقویت برند خود و افزایش استراتژی محتوای خود استفاده کنید

[ad_1]

اصول کلاسیک داستان، برند شما را در حال تکامل و تبدیل نگه می دارد. ببینید چگونه می توانید از ساختار روایت برای ایجاد یک تجربه بهتر از برند استفاده کنید.

تنظیم صحنه برای داستان برند

بیشتر داستان های عالی با قرار گرفتن در معرض علاقه و علاقه شروع می شوند. این صحنه را تنظیم می کند و در عین حال که لحن، شخصیت، نقطه نظر را ایجاد می کند و خواننده را به یک دنیای داستانی غنی دعوت می کند، پس زمینه می دهد.

بیانیه ماموریت یک شرکت، که معمولاً در بخش «درباره» بیان می‌شود، همین هدف را دنبال می‌کند. ما را زمین گیر می کند. این “روزی روزگاری” شماست. اما هرگز اولین نقطه تماس نیست. اگر شخصی به بخش «درباره» شما برسد، به احتمال زیاد حداقل دو بار با نام تجاری شما برخورد کرده است – حداقل از طریق جستجو، اگر نه از طریق دهان به دهان، در فروشگاه، تبلیغات و غیره.

یکی از بزرگترین فرصت های داستان سرایی در برندسازی، این است که داستان شما غیرخطی است. مردم در نقاط مختلف شیرجه می زنند. هر نمونه شامل بخشی از کل است و فرصتی است برای سوق دادن مخاطبان بیشتر به سمت برند و دلایلی برای باور.

بیانیه ماموریت شما ممکن است اولین نقطه تماس نباشد، اما مقر اصلی داستان است. پایه‌ای که در آنجا می‌سازید می‌تواند از طریق مداخلات کوچک بینندگان مانند نمایه 100 تا 160 کاراکتری شما در شبکه‌های اجتماعی، «پشت جعبه غلات»، ویدیوی برندتان، برچسب پیراهن‌تان، یا هر روش خلاقانه‌ای که می‌توانید برای گره زدن خود به آن فکر کنید بازتاب پیدا کند. مخاطب به شخصیت منحصر به فرد و دلیل وجودی شما برمی گردد.

ورود به عمل داستان برند

جایی که نمایش مخاطب را جهت می دهد، حادثه تحریک کننده جایی است که هیجان واقعی آغاز می شود. این درگیری یا بحرانی است که اتفاق می افتد که جرقه یک سفر دگرگونی را برای قهرمان داستان می زند.

برای یک شرکت یا محصول، حادثه تحریک کننده مشکل بزرگ و فوری است که شما در حال حل آن هستید. از زمان انتشار کتاب سایمون سینک، مردم این را «چرا» می‌خوانند، اما این کتاب پویاتر از این است. این باید یک فراخوان فعال باشد که بارها و بارها مخاطبان شما را جذب کند.

به عنوان مثال، خوب و خوب است که مزرعه خانوادگی دوست داشتنی شما در طول نسل ها منتقل شده است، اما یک داستان یک داستان بدون سهام نیست. حادثه محرک شما مشکلی است که در حال حل آن هستید، مشکلی که می خواهید با صدای بلند و واضح فریاد بزنید. مزارع خانوادگی در حال مرگ هستند! محصولات غنی از مواد مغذی در حال کاهش است! مزرعه شرکتی در حال بسته شدن است! محتوای زیادی وجود دارد که می تواند از یک دلیل پرشور وجود بیرون بیاید.

تضادی که داستان برند شما را شعله ور می کند، آغاز سفر یک قهرمان است. این فوری است، پویا است و محتوای شما را به یک داستان تبدیل می کند و نه فقط یک توضیح ثابت و یکباره.

و این فقط برای داستان های مرتبط با علت صدق نمی کند.

3 سناریو که تفاوت بین پیام های پویا و ایستا را نشان می دهد:

  1. شما در حال اختراع یک اپلیکیشن آرایش یا خط آرایش هستید. «چرا» شما این است که به افراد کمک می‌کنید در تماس‌های ویدیویی بهتر ظاهر شوند. با این حال، یک حادثه تحریک‌کننده این است که جلسات ویدیویی باعث می‌شود افراد مبهم یا بیمار به نظر برسند و جلسات را غیر الهام‌بخش و سرد می‌کند، به خصوص جلسه‌ای که نقطه عطفی برای شما بود. در همین حال، مشخص شده است که WFH به این زودی ها از بین نمی رود. مردم دلتنگ پوشیدن لباس برای کار هستند. در اینجا خط آرایش یا برنامه‌ای وجود دارد که باعث می‌شود همه افراد در جلسات ویدیویی بدون توجه به پلتفرمی که استفاده می‌کنند بهترین ظاهر را داشته باشند. اکنون شما علوفه ای برای مطالبی در مورد انواع تلاقی با زندگی، ترس ها، امیدها و خلاقیت افراد دارید که این آرایش را به موقع و مرتبط تر می کند.
  2. تورم سر به فلک کشیده است. زنجیره تامین خودش را اصلاح نمی کند. ما به یک راه حل تولید داخلی نیاز داریم که رقابت کند. پس از یک سفارش از دست رفته دیگر که باعث تعطیلی یکی از پر رونق ترین مشاغل شهرمان شد، راهی برای رفع آن پیدا کردیم.
  3. مردم به دلیل تغییرات جهانی بسیار نامرتب و آسیب دیده اند. در اینجا راه حلی برای سلامت روان وجود دارد که برای دنیای امروز منطقی است و دلیل آن به طور مداوم در این راه های بزرگ در حال تغییر است (مثلاً بیگانگی ناشی از WFH، بی اعتمادی به سیستم ها، عدم اطمینان جهانی و غیره).

اکنون ما به صحنه عمل پرتاب شده ایم و در حال افزایش است. شما دلیلی برای باور دارید – و دلیلی برای باور این موضوع در حال حاضر ضروری است. همانطور که همه چیز پیشرفت می کند، شما واکنش نشان می دهید و اکشن را به جلو می برید، درست مانند بهترین شخصیت ها در فیلم ها و کتاب های عالی که در آن ریسک ها افزایش می یابد.

ایجاد قهرمانان و شروران از مواد در برند خود

شخصیت‌های شما می‌توانند از محصولات و خدمات شما گرفته تا نقاط دردناک دشمن که در اینجا برای فتح آن‌ها قرار گرفته‌اید، متغیر باشند.

اگر تا به حال فیلمی را با شخصیت های تک بعدی از سن 6 سالگی تماشا کرده باشید، می دانید که می تواند بسیار کسل کننده باشد. زوج دیزنی در حال پیچیده تر کردن تبهکاران خود است (فکر کنید برونو از Encanto دیزنی، کسی که “در موردش صحبت نمی کنیم”. این مقاله را در مورد پیچیدگی او یافتم). حتی اگر می‌خواهید یک دشمن آشکار در برندسازی داشته باشید، آن دشمن و راه‌حل آن می‌تواند برای نشان دادن رهبری فکری و بینش واقعی، رنگ‌های ظریف و بافتی داشته باشد.

این ویژگی است که شما را متمایز می کند.

رزولوشن داستان برند یک داستان پیوسته است

«شخصیت‌های» شما همیشه در حال تعامل با زمینه دنیای واقعی هستند و این خوراکی برای استراتژی محتوا است که رویدادهای فصلی، راه‌اندازی‌ها، محورها، مشکلات، قوانین جدید، مشارکت‌ها، رویدادهای جهانی و موارد دیگر را در نظر می‌گیرد.

همه مکان‌هایی که وارد داستان می‌شوید می‌توانند شما را به مزایای محصول، اطلاعات مفید یا رهبری فکری برگردانند. همه این قطعات بخشی از سفری هستند که می توانید اعتماد و فروش را تقویت کنید.

چگونه می توانید این را به همه چیز از زبان گرفته تا تجربه فروشگاهی و طراحی تبدیل کنید؟

برندها یک سفر هستند. آنها قبلاً درباره “ایده بزرگ” بودند و اکنون در حال تنفس در حال تغییر چیزها هستند. برای شروع یک سفر محتوای پویاتر برای برند، با کنجکاوی و گفتگوهای صادقانه با تیم خود شروع کنید و از آنجا بسازید.

چند سوال که باید به عنوان یک برند یا رهبر محتوا برای شروع بپرسید:

  • محل وقوع داستان برند شما چیست؟

  • حال و هوا چیست؟ «سرزمین» استعاری در آنجا چگونه خواهد بود؟ مردم، لهجه ها، آب و هوا؟

  • در مورد موضوع کسب و کارتان چه دیدگاهی دارید؟

  • محصول شما چگونه با جنبش های فرهنگی یا تغییرات اجتماعی تلاقی می کند؟

  • شخصیت‌های اصلی (شما محصولات یا خدمات خود را انسان‌سازی می‌کنید) در تعامل با مشتری چه کسانی هستند؟ چه ویژگی هایی دارند؟

  • درگیری هایی که با آن روبرو هستید چیست؟ چگونه آنها همچنان مطرح می شوند و چگونه در بازار، در تولید، داخل به عنوان یک تیم و غیره با آنها روبرو می شوید؟

راه های زیادی برای استفاده از اصول داستان کلاسیک وجود دارد تا برند خود را در حال تکامل نگه دارید. این مراحل آغاز سفر شما به سمت یک تجربه برند تاثیرگذارتر است.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]