احیای روند ابتکار رأی در می سی سی پی از مهلت قانونی باقی مانده است

[ad_1]

مجلس سنای ایالت روز پنجشنبه اقدامی را زنده نگه داشت که حق رای دهندگان می سی سی پی را برای دور زدن مجلس قانونگذاری و قرار دادن مسائل در رای گیری در سراسر ایالت بازگرداند.

قانونگذاران ماده قبلی را که به قوه مقننه این اختیار را می داد تا طرح های شهروندان را قبل از اینکه در مقابل رأی دهندگان قرار بگیرند، وتو یا اصلاح کند، حذف کردند. آنها همچنین تشریفات اداری را حذف کردند که در میان چیزهای دیگر، وظیفه سخت حامیان ابتکار را می طلبید تا هر کدام 10 امضا از بیش از 300 شهرداری ایالت دریافت کنند.

اما این پیشنهاد، همانطور که در حال حاضر وجود دارد، گرفتن یک ابتکار در یک برگه رای را به یک کار دشوارتر تبدیل می کند، و به حدود 240,000 امضای رای دهنده برای درج چیزی در برگه رای نیاز دارد، در مقایسه با حدود 107,000 امضا در روند ابتکار قبلی ایالت. تلاش‌ها در سال گذشته برای احیای حقوق ابتکاری رای‌دهندگان زمانی که مجلس نمایندگان با درخواست‌های سنا برای امضای بیشتر موافقت نکرد، از بین رفت.

جان پولک، رئیس پاسخگویی سنا، آر-هتیسبرگ، پنجشنبه به همکارانش گفت: «اگر راه خودم را داشتم، درصد بیشتری (از امضاهای مورد نیاز) داشتم.

پولک توسط ستوان مامور شد. دولت دلبرت هوزمن با اجرای قانون ابتکار رای گیری در سال جاری و گذشته، اما چندان مشتاق به بازگرداندن حق رای دهندگان برای نادیده گرفتن قانونگذار در سیاست گذاری نیست. پولک روند ابتکار انتخابات را “خطرناک” توصیف کرده است. او روز پنج شنبه در جریان مناظره سنا، «تخریب» را که تقریباً زمانی رخ داد که رای دهندگان برنامه ماری جوانا پزشکی را در قانون اساسی ایالت گنجانده بودند، به شدت محکوم کرد، اما دادگاه عالی ایالت آن را لغو کرد.

در سال 2021، دادگاه عالی ایالتی در حکمی در مورد دعوای حقوقی علیه ایجاد یک برنامه ماری جوانا پزشکی به رهبری شهروندان، طرح رای گیری می سی سی پی را باطل و این برنامه را باطل اعلام کرد. قانونگذاران سال گذشته یک برنامه ماری جوانا پزشکی ایجاد کردند. اما علیرغم اعتراض عمومی و قول رهبران مقننه مبنی بر احیای حقوق ابتکاری رأی دهندگان، در آخرین روزهای جلسه قانونگذاری سال گذشته شکست خورد.

لایحه فعلی 2638 سنا و قطعنامه 533 همزمان سنا – که در صورت تصویب توسط قانونگذاران باید در ماه نوامبر توسط رای دهندگان تصویب شود – به رای دهندگان می سی سی پی حق تغییر یا ایجاد قانون ایالتی را می دهد، نه اصلاح قانون اساسی را به عنوان طرح قبلی رای گیری. مجاز.

نسخه فعلی همچنین حق قانونگذار را برای ارائه اقدامات جایگزین برای هر چیزی که شهروندان در رای گیری قرار می دهند، احیا می کند. قانونگذاران در گذشته از این موضوع برای گیج کردن موضوع و شکست ابتکارات شهروندان، از جمله با طرح 65 ماری جوانا پزشکی استفاده کرده اند.

حامیان حقوق ابتکار رأی دهندگان صحت تلاش های قانونگذاری برای بازگرداندن آنها را زیر سؤال برده اند.

سناتور می‌گوید: «قانون‌گذارانی در اینجا هستند که می‌گویند طرفدار طرح رأی‌گیری هستند و طرفدار آن هستند». دیوید بلونت، دی جکسون. «و قانون‌گذارانی در اینجا هستند که می‌گویند طرفدار طرح رأی‌گیری هستند و واقعاً موافق آن نیستند. ما به زودی خواهیم فهمید که مردم واقعاً کجا هستند، وقتی ببینیم که آیا یک فرآیند ابتکاری رای گیری قانونی و قابل اجرا به دست می آوریم یا نه… باید با افرادی که منظورمان این است صریح باشیم.”

سن باربارا بلکمون، D-Canton، اصلاحیه ای را ارائه کرد که می توانست قدرت قانونگذار را برای ارائه طرح های جایگزین سلب کند. اصلاحیه شکست خورد.

بلکمون گفت: “ما باید بتوانیم به مردم اعتماد کنیم، رای دهندگان شما، توانایی تفکر برای خودشان و داشتن مغز را داشته باشند.”

پولک هشدار داد که منافع خارج از ایالت می توانند مقدار زیادی پول خرج کنند و از کمپین های رسانه های اجتماعی برای مشارکت در روند ابتکار رأی گیری و اعمال سیاست هایی که واقعاً مردمی نیستند، استفاده کنند.

هرزه. آنجلا هیل از بلکمون پرسید: “آیا کشور ما به عنوان یک جمهوری مشروطه تأسیس شد یا یک دموکراسی مستقیم؟” با بیان این نکته که دولت ایالات متحده و می سی سی پی مبتنی بر نمایندگی رهبران منتخب است، نه حکومت اوباش یا رای دادن دسته جمعی در مورد اکثر مسائل سیاسی.

بلونت خاطرنشان کرد که رای دهندگان می سی سی پی به مدت 30 سال قبل از اینکه دادگاه عالی آن را باطل کند، از حقوق ابتکاری برخوردار بودند و تنها 7 طرح به صندوق رأی آورده شد و تنها سه طرح تصویب شد.

بلونت گفت: “ترس این است که از این روند سوء استفاده شود.” «… آن ترس نابجاست».

قطعنامه 533 همزمان سنا روز پنجشنبه، آخرین مهلت اقدام برای زنده نگه داشتن آن، با 43-4 به تصویب رسید. پولک گفت که انتظار دارد پیش از انتشار نسخه نهایی، کار بسیار بیشتری روی این موضوع بین مجلس نمایندگان و سنا انجام شود.

این مقاله برای اولین بار در می سی سی پی امروز ظاهر شد و در اینجا با مجوز Creative Commons بازنشر شد.

[ad_2]

Leave a reply