اتهامات مربوط به تیراندازی دسته جمعی پارک هایلند اعلام می شود

[ad_1]

هایلند پارک – مقامات مجری قانون قرار است در مورد تیراندازی دسته جمعی که در رژه چهارم جولای هایلند پارک شش کشته و ده ها زخمی برجای گذاشت، اتهامات جنایی را اعلام کنند.

سارا آوالوس، نماینده دفتر دادستان ایالت لیک کانتی، گفت که قرار است یک کنفرانس مطبوعاتی برای اعلام اتهامات در ساعت 11 صبح روز سه شنبه برگزار شود. جزئیات بیشتر به صورت آنی در دسترس نیست.

بامداد دوشنبه بر اثر تیراندازی به شرکت کنندگان در رژه چهارم ژوئیه در حومه شمالی، شش نفر کشته و حداقل 30 نفر زخمی شدند.

پس از ساعت ها جستجو، پلیس تنها مظنون، رابرت “بابی” کریمو III 22 ساله را در دریاچه جنگل دستگیر کرد. شکار انسان بومی ساحل شمالی بیش از هشت ساعت به طول انجامید. او متهم است که صبح دوشنبه در رژه چهارم جولای پارک هایلند به چند نفر تیراندازی کرده است.

رژه مرکز شهر حوالی ساعت 10:10 صبح پس از شلیک گلوله در نزدیکی خیابان مرکزی و خیابان دوم مختل شد. در یک کنفرانس خبری، کریستوفر کاولی، سخنگوی گروه ویژه جنایت کانتی لیک گفت که به نظر می‌رسد مرد مسلح با استفاده از یک تفنگ پرقدرت که بعداً در محل کشف شد، از پشت بام به روی رژه‌روان تیراندازی کرد.

به گفته پزشک قانونی لیک کانتی، پنج بزرگسال در محل حادثه جان خود را از دست دادند و یک فرد دیگر که سن وی ذکر نشده بود، در بیمارستان جان باخت.

در سراسر گروه بیمارستان NorthShore، آنها 38 بیمار، از جمله حداقل چهار تا پنج کودک را دریافت کردند. علاوه بر این، Northwestern Medicine Lake Forest گفت که آنها 9 بیمار را دریافت کرده اند که شش نفر از آنها زخمی شده اند.

در یک کنفرانس مطبوعاتی قبلی، NorthShore گفت 19 قربانی تحت مداوا و رهاسازی قرار گرفتند و مجموع محدوده سنی آنها بین 8 تا 85 سال بود. یکی از کودکان مجروح باید با هواپیما به بیمارستان کودکان کامر در شیکاگو منتقل شود.

در حال حاضر تعداد کل قربانیان تیراندازی در این حادثه مشخص نیست.

اوایل روز، پلیس به شایعاتی که در سراسر شبکه های اجتماعی دست به دست می شد، پرداخت و گفت هیچ نشانه ای وجود ندارد که مرد مسلح سنگر گرفته یا گروگان داشته باشد.

مقامات گفتند که جشنواره چهارم که قرار بود ظهر دوشنبه آغاز شود، لغو شد. چندین رویداد آتش بازی حومه شهر نیز در پی تیراندازی لغو شد.

از هر کسی که هر گونه اطلاعاتی دارد، یا هر کسی که ویدیو دارد، درخواست می‌شود که با پلیس هایلند پارک به شماره 847-432-7730 تماس بگیرد یا می‌توانید در fbi.gov/highlandpark راهنمایی ارسال کنید.

[ad_2]

Leave a reply