ابوت سازنده شیر خشک می گوید توافق برای شروع مجدد تولید حاصل شده است

[ad_1]

واشنگتن (AP) – آبوت، سازنده شیر خشک نوزادان، می گوید که با مقامات بهداشتی ایالات متحده به توافق رسیده است تا تولید را در بزرگترین کارخانه داخلی خود از سر بگیرد، که گامی کلیدی در جهت کاهش کمبود سراسری مرتبط با تعطیلی کارخانه در اوایل سال جاری است.

ابوت فوراً جزئیات توافق نامه ای را که با سازمان غذا و داروی سازمان غذا و دارو که در حال بررسی مسائل ایمنی در تأسیسات استورگیس، میشیگان است، ارائه نکرد. حکم رضایت یک توافقنامه قانونی الزام آور بین شرکت و دولت فدرال است.

پس از از سرگیری تولید، ابوت گفته است که حداقل هشت هفته طول می کشد تا ارسال محصول جدید به فروشگاه ها آغاز شود.

دولت بایدن در هفته گذشته تحت فشار شدیدی قرار گرفته است تا اقدامات بیشتری را برای کاهش کوتاه شدن شیرخشک که والدین نوزادان را مجبور کرده تا برای تغذیه فرزندان خود تلاش زیادی کنند، انجام دهد.

کارخانه ابوت در اوایل سال جاری پس از اینکه چهار نوزاد پس از مصرف شیر خشک کارخانه میشیگان به عفونت های باکتریایی مبتلا شدند، مورد بررسی قرار گرفت. دو تا از نوزادان فوت کردند.

در ماه فوریه، این شرکت تولید را متوقف کرد و چندین برند از فرمول را فراخواند. این مراحل، منابعی را که قبلاً به دلیل اختلالات زنجیره تأمین و انبار کردن والدین در طول COVID-19 تحت فشار قرار گرفته بودند، فشرده کردند.

این یک به روز رسانی اخبار فوری است. داستان قبلی AP در زیر آمده است.

واشنگتن (AP) – تحت انتقاد والدین و سیاستمداران، انتظار می‌رود دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور جو بایدن روز دوشنبه توافقی را برای بازگشایی بزرگ‌ترین کارخانه داخلی تولید شیرخشک نوزاد و به آسانی قوانین واردات را برای اجازه دادن به عرضه در خارج از کشور، در بحبوحه کمبود در سراسر کشور، اعلام کند. با تعطیلی کارخانه میشیگان در اوایل سال جاری به دلیل مسائل ایمنی.

برایان دیز، مدیر شورای اقتصاد ملی کاخ سفید، گفت که یک حکم رضایت بین تولید کننده، ابوت، و سازمان غذا و دارو که راه را برای بازگشایی کارخانه هموار می کند، در دست اجرا است. وی افزود آژانس همچنین روز دوشنبه اقداماتی را انجام خواهد داد تا به واردات خارجی بیشتری به ایالات متحده اجازه دهد تا محدودیت های عرضه فوری را برطرف کند.

این در حالی است که دولت بایدن در هفته گذشته تحت فشار شدیدی قرار گرفته است تا اقدامات بیشتری برای کاهش کمبود شیر خشک که والدین نوزادان را مجبور کرده است برای تغذیه فرزندانشان تلاش زیادی کنند، انجام دهد.

در آخر هفته، کاخ سفید به تولیدکنندگان شیر خشک و خرده فروشان پشتیبانی حمل و نقل و لجستیک و همکاری با همه تولیدکنندگان عمده فرمول برای تقویت تولید، از جمله تماس با تامین کنندگان آنها برای تشویق آنها به اولویت تولید و تحویل مواد تشکیل دهنده فرمول، ارائه کرد.

دیز گفت که دولت “به همه آنها روشن کرده است که منابع فدرال، از جمله منابع حمل و نقل و تدارکات، در دسترس و آماده هستند و ما آماده هستیم تا دارایی ها را با هماهنگی آنها در صورت نیاز و زمانی که نیاز داریم، جابجا کنیم.”

این کمبود ناشی از فراخوانی در ماه فوریه توسط ابوت، بزرگترین سازنده فرمول کشور، است که کارخانه این شرکت را در میشیگان تعطیل کرد و اختلالات زنجیره تامین را در میان سازندگان فرمول تشدید کرد و گزینه‌های کمتری را در قفسه‌های فروشگاه در بیشتر کشور باقی گذاشت. کمبود باعث شده تا خرده فروشانی مانند CVS و Target تعداد کانتینری را که مشتریان می توانند در هر بازدید خریداری کنند محدود کنند و برخی از والدین را مجبور به تعویض و فروش آنلاین شیر خشک کرده است.

روز دوشنبه، رابرت کالیف، کمیسر FDA، به “صبح بخیر آمریکا” به ABC News گفت که آژانس فدرال “واقعاً از نزدیک با ابوت کار می کند” تا کارخانه تعطیل شده میشیگان را بازگشایی کند و او انتظار دارد که در مدت زمان بسیار کوتاهی ما اعلامیه ای در مورد راه پیش رو خواهیم داشت.»

کالیف گفت که اطلاعیه‌ای در مورد واردات شیرخشک نوزاد از خارج در دست انتشار است، و خاطرنشان کرد که نکته کلیدی این است که مطمئن شوید دستورالعمل‌های شیرخشک به زبان‌هایی هستند که مادران و مراقبان می‌توانند آن را بفهمند.

سازمان غذا و داروی آمریکا به خانواده ها درباره ساختن شیر خشک مخصوص نوزاد هشدار داد زیرا 30 ماده تشکیل دهنده مجزا دارد که باید به مقدار مناسب باشد، در غیر این صورت مصرف شیر خشک می تواند خطرناک باشد.

فراخوان داوطلبانه ابوت توسط چهار بیماری گزارش شده در نوزادانی که شیرخشک پودر شده از گیاه میشیگان مصرف کرده بودند، آغاز شد. هر چهار نوزاد به دلیل یک نوع نادر عفونت باکتریایی در بیمارستان بستری شدند و دو نوزاد فوت کردند.

Abbott یکی از تنها چهار شرکتی است که تقریباً 90 درصد از فرمول ایالات متحده را تولید می کند، بنابراین تعطیلی آن باعث کاهش عرضه شده است.

پس از یک بازرسی شش هفته ای، محققان FDA لیستی از مشکلات را در ماه مارس منتشر کردند، از جمله استانداردهای ایمنی و بهداشتی ضعیف و سابقه آلودگی باکتریایی در چندین قسمت از کارخانه.

اما Abbott مستقر در شیکاگو تأکید کرده است که محصولاتش مستقیماً با عفونت های باکتریایی در کودکان مرتبط نیست. نمونه هایی از باکتری های یافت شده در کارخانه آن با سویه های جمع آوری شده از نوزادان توسط محققان فدرال مطابقت نداشت. این شرکت بارها اعلام کرده است که آماده است تولید خود را از سر بگیرد و در انتظار تصمیم FDA است.

شرایط موافقت نامه بلافاصله مشخص نبود، از جمله اقداماتی که ابوت برای اصلاح مسائل مطرح شده توسط FDA انجام می دهد یا اینکه تولید در کارخانه با چه سرعتی از سر گرفته می شود.

مقامات سابق FDA می گویند که رفع نوع مشکلات کشف شده در کارخانه ابوت زمان می برد و امکانات شیرخشک نوزاد بیشتر از سایر امکانات غذایی مورد بررسی قرار می گیرد. شرکت ها باید به طور کامل تاسیسات و تجهیزات را تمیز کنند، کارکنان را بازآموزی کنند، مکررا آزمایش کنند و عدم وجود آلودگی را مستند کنند.

حتی اگر این مرکز به زودی بازگشایی شود، FDA همچنان برای رسیدگی به مشکلات کارخانه با بررسی دقیق مواجه خواهد شد.

بازرسان FDA در ماه سپتامبر برای بازرسی معمول از کارخانه بازدید کردند، در حدود زمانی که اولین عفونت باکتریایی در یک نوزاد گزارش شد. اگرچه بازرسان چندین تخلف از جمله آب راکد و شرایط غیربهداشتی را کشف کردند، FDA کارخانه را تعطیل نکرد یا هیچ هشدار رسمی صادر نکرد.

تنها پس از گزارش چندین بیماری دیگر، FDA در ژانویه به گیاه بازگشت و این بار سابقه آلودگی باکتریایی را در چندین قسمت گیاه پیدا کرد. ابوت سپس این مرکز را تعطیل کرد و چندین فرمول پودری را در اواسط فوریه به یاد آورد.

رزا دلاورو، نماینده کنگره، ماه گذشته گزارش داد که یک افشاگر در ماه اکتبر در مورد شرایط و اقدامات ناامن در کارخانه، از جمله جعل سوابق کارخانه و عدم آزمایش صحیح فرمول برای آلودگی، با FDA تماس گرفته است.

او و سایر قانونگذاران قرار است در جلسه استماع برنامه ریزی شده برای پنج شنبه از کمیسر FDA، کالیف در مورد این موضوع و سایرین سوال کنند.

[ad_2]