آیا می خواهید یک رهبر باورنکردنی باشید؟ فقط کاری را انجام دهید که مربی مایک کریژوسکی 42 سال پیش با مایکل جردن کرد

[ad_1]

این یک داستان در مورد بسکتبال بزرگ و رهبری واقعا هوشمند است.

این در سال 1980 شروع می شود، زمانی که یک بازیکن بسکتبال دبیرستانی بسیار استخدام شده تصمیم گرفت کجا به دانشگاه برود. نام او مایکل جردن بود و انتخابش دانشگاه کارولینای شمالی بود.

در نهایت، او طرفداران پاشنه تار را بسیار خوشحال خواهد کرد. اما حداقل یک نفر ناامید شد: مربی جدید شیاطین آبی دانشگاه دوک، مایک کریزوسکی.

  • جردن البته یک قهرمانی NCAA را با کارولینای شمالی و سپس شش قهرمانی NBA را با شیکاگو بولز به دست آورد. او به طور کلی، هرچند بدون شک، بهترین بازیکن تاریخ NBA محسوب می شود.
  • کریزوسکی یک برنامه بسکتبال کالج خوب اما نامدار را بر عهده می گرفت، برنامه ای که به مدت 42 فصل رهبری آن را بر عهده گرفت و در طول مسیر پنج عنوان NCAA و 28 عنوان فصل عادی کنفرانس و مسابقات را به دست آورد. او همچنین به عنوان یکی از بزرگان بازی خود در نظر گرفته می شود (a / k / a، “Coach K”).

هفته گذشته، زمانی که کریزوسکی آخرین بازی خود را قبل از بازنشستگی مربیگری می کرد، نامه ای که او در اکتبر 1980 پس از اینکه جردن UNC را به جای دوک و دیگر خواستگاران انتخاب کرد، برای جردن فرستاده بود، در فضای مجازی منتشر شد.

کوتاه است و در بخشی از آن آمده است:

مایک عزیز:

متاسفم که می شنوم که دیگر علاقه ای به یادگیری بیشتر در مورد دانشگاه دوک ندارید، اما می خواهم بدانید که کارکنان من و من برای شما بهترین ها را در حرفه دانشگاهی خود آرزو می کنم. شما مرد جوان خوبی هستید و باید فوراً روی هر چیزی که انتخاب می کنید تأثیر بگذارید. مراقب باشید و موفق باشید

خالصانه،
مایک کریزوسکی
سرمربی بسکتبال

حالا احتمالا نوشتن این نامه زمان زیادی نبرده است. در واقع، این کاملاً ممکن است که کریزوسکی چیزی مشابه را برای هر عضو بالقوه ای که تصمیم به بازی در جای دیگری می گیرد، فرستاده باشد.

بیا به آن فکر می کنم؛ شاید اینطور باشد منظورم این است که او آن زمان نمی توانست بداند که مایکل جردن تبدیل به “مایکل جردن” خواهد شد.

اما، صادقانه بگویم، اگر مربی K عادت داشت نامه‌های مشابهی را برای هر بازیکنی که به جای دیگری می‌رود بفرستد، این امر تقریباً تأثیرگذارتر می‌شود. بنابراین، اجازه دهید نامه را به سرعت تجزیه کنیم:

  • اول، این واقعیت است که او اصلاً آن را ارسال کرده است.
  • دوم، لحن وجود دارد. این نامه بسیار مهربانانه “حفظ روابط” است. این یک نامه “شما متاسف خواهید شد” نیست.
  • در نهایت، و من تا زمان خواندن دومم متوجه این موضوع نشدم، اما به خط دوم تا آخر نگاهی بیندازید: “[Y]شما باید فوراً روی هر چیزی که انتخاب می کنید تأثیر بگذارید.»

این تملق آمیز است، اما شاید استراتژیک هم باشد. فرض کنید جردن (یا هر عضو دیگری) به جای دیگری رفت، اما نتوانست در سال اولش خیلی بازی کند. این نامه هوشمند ممکن است یکی از 100 موردی باشد که در ذهن او وجود دارد که او را به فکر فرو می برد:

“هوم، شاید باید به انتقال به دوک فکر کنم، جایی که آنها فکر کردند “باید فوراً تأثیر بگذارم.”

به هر حال، این اتفاق نیفتاد، اما رابطه بین جردن و کریزوسکی ده ها سال بعد مهم شد، زمانی که ایالات متحده برای اولین بار تصمیم گرفت به جای بازیکنان کالج، ستاره های NBA را به المپیک بفرستد.

جردن در تیم بود. او به‌تازگی با بولز قهرمان NBA شده بود. کریزوسکی در کادر مربیگری حضور داشت. او به تازگی قهرمانی NCAA را پشت سر هم با دوک کسب کرده بود، اما او یک دستیار بود، نه سرمربی.

بر اساس گزارش ها، کریزوسکی از اینکه او و اردن ممکن است رابطه خوبی با هم نداشته باشند، عصبی بود، عمدتاً به دلیل رقابت دوک و UNC. اما این جردن بود که در تمرین اولیه به کریزوسکی روی آورد و از او درخواست کمک کرد.

به عنوان کریژوسکی بعدها یادآور شد:

“در واقع فکر می کنم این راه او بود که به من احساس راحتی کرد. اما او گفت “مربی” و او گفت “لطفا” و وقتی تمام شد گفت “ممنون.” او به من فرصتی داد تا منیت داشته باشم و سپس با احترام به من زنگ زد.

هیچ نمودار سازمانی که در آن او مرد برتر بود وجود نداشت، و من اینجا در پایین هستم. در تیم او، همه مهم بودند.”

در مورد نامه، این یک مصنوع سرگرم‌کننده است که کسی مدت‌ها قبل از اینکه بداند معنای واقعی یا ارزشی دارد آن را ثبت کرده است. اما من فکر می کنم که این یک درس رهبری واقعی است.

به مواقعی فکر کنید که سخت تلاش کرده اید تا کسی را وادار به همکاری کنید، اما نتیجه نداده اید.

  • کارمند بالقوه ای که پیشنهاد شما را رد می کند.
  • مشتری یا مشتری که دوست دارید داشته باشید، اما رقیبی را انتخاب می کند.
  • حتی آن عضو ارزشمند تیم که تصمیم می گیرد – همانطور که حق اوست – در جای دیگری موضع بگیرد.

نحوه برخورد شما با آنها در هنگام خروج از در می تواند بسیار بیشتر از آنچه فکر می کنید مهم باشد.

به خودت لطفی کن برای آنها یک نامه K مربی بفرستید.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.[ad_2]