آیا می خواهید شرکت شما موفق باشد؟ مارک کوبان می گوید هوش مصنوعی کلیدی است

[ad_1]

مارک کوبان کمی در مورد فناوری های نوظهور می داند و همه راه ها به سمت او منتهی می شود به هوش مصنوعی. او در کنفرانس اخیر رهبری هاروارد بیزینس ریویو گفت، دو نوع شرکت در جهان وجود دارد، “کسانی که با هوش مصنوعی و دیگران عالی هستند.”

ستاره کوسه تانک به خاطر خوش‌بین بودن در زمینه یکپارچه‌سازی فناوری‌های جدید، از جمله رمزارزها و NFT‌ها، شهرت دارد، اما او به‌ویژه به هوش مصنوعی علاقه‌مند است. اگر شرکت‌ها می‌خواهند سازمان‌های خود را توسعه دهند، باید ابتدا به هوش مصنوعی بپردازند، با این فرض که قبلاً این کار را نکرده‌اند. کوبان در ایمیلی به شرکت نوشت: «اگر به بزرگ‌ترین شرکت‌های دارای ارزش بازار نگاه کنید، به جز شاید برکشایر هاتاوی، همه پیشروان صنعت هوش مصنوعی باشند. آنها در سرمایه گذاری هوش مصنوعی بیش از حد شاخص هستند و این برای آنها نتیجه داده است.

هوش مصنوعی چیزی است که کوبا در هنگام سرمایه گذاری به دنبال آن است – و اگر می خواست جلوتر از رقبا باقی بماند، لازم بود به آن تسلط پیدا کند.

تعداد زیادی برنامه کاربردی برای استقرار هوش مصنوعی در یک سازمان وجود دارد: اتوماسیون، تعامل با مشتری و تجزیه و تحلیل داده های گسترده تنها چند مورد هستند. استقرار هوش مصنوعی همچنین می‌تواند زمان قابل توجهی را که کارمندان برای انجام آزمایش‌های دستی صرف می‌کنند کاهش دهد – زمانی که می‌توان آن را در جاهای دیگر سرمایه‌گذاری کرد. اگر نگران این هستید که خیلی زود تصمیم بگیرید، کوبان می گوید حتی اگر برخی معتقدند دستاوردهای حاصل از یکپارچه سازی هوش مصنوعی لزوماً فوری نیست، بهتر است این ریسک را بپذیرید.

اما کوبان تاکید می‌کند که بازده حاصل از هوش مصنوعی تابعی از تجربه است، تجربه‌ای که در طول زمان و با ادامه توسعه فناوری‌های جدید بر روی خود ساخته می‌شود. بنابراین شروع به کار باعث می شود یک کسب و کار جلوتر از منحنی باشد. با این اوصاف، نمی‌توانید برای همه چیز تنها به هوش مصنوعی تکیه کنید – حتی فناوری‌های جدید نیز به این نتیجه نمی‌رسند. او می‌گوید: «تقریباً به همان اندازه که درست است اشتباه خواهد بود، اما چیزهایی را آشکار می‌کند که ممکن است در غیر این صورت از آنها آگاه نباشید و می‌توانید به طور مداوم آن را برای هوشمندتر کردن آن آموزش دهید».

[ad_2]