آیا می خواهید به موفقیت بلندمدت برسید؟ با پذیرش ذهنیت رشد (و کمی فروتنی) شروع کنید

[ad_1]

وقتی پس از اولین فصل حضورش در لیگ های کوچک با دوستم برخورد کردم – او بعد از دبیرستان توسط دزدان دریایی پیتسبورگ به خدمت گرفته شد – قطعاً تغییر کرده بود. همانطور که سالها بعد اعتراف کرد، او به وضوح احساس کرد که «آن را ساخته است».

متمرکز؟ جواب منفی. فروتن؟ دیگر نه.

دو سال بعد، او بیسبال را ترک کرد.

از آنجایی که موفقیت «یک شبه» به ندرت اتفاق می‌افتد، داستان‌های فراوانی از کارآفرینان موفقی وجود دارد که می‌گویند آن سال‌های اولیه مبارزه، تلاش و رنج استارت‌آپ را با هیچ چیز عوض نمی‌کنند.

اما اگر استعداد، تلاش و انگیزه شما باعث شود که در سنین نسبتاً جوانی موفقیت را تجربه کنید، چه؟ مانند درو هیوستون و دراپ باکس. مثل سارا بلیکلی و اسپانکس. مثل جان کولیسون و استرایپ.

و مانند هریسون برتون، راننده 21 ساله ماشین مسابقه ای که (به طور تصادفی) ماشین شماره 21 را برای تیم افسانه ای Wood Brothers رانندگی می کند.

چگونه آنها خطرات موفقیت اولیه را بررسی می کنند – و پایه ای برای موفقیت پایدار ایجاد می کنند؟

با وجود سن او، موفقیت برای برتون به سختی یک شبه بود. او از دو سالگی شروع به رانندگی کارتن کرد. تبدیل به جوانترین راننده ای شد که یک مسابقه K&N Pro Series East را شروع کرد. راه خود را در سری Late Model، ARCA، Truck و XFINITY به دست آورد تا به بالاترین سطح ورزش برسد.

با این حال، برای برتون، متمرکز ماندن و ثابت ماندن مسئله ای نیست.

برتون می‌گوید: «از کودکی برای این کار کار می‌کردم، بنابراین چند روز پس از امضای قرارداد با برادران وود، واقعاً هیجان‌زده بودم. “اما هنوز: ساختن آن در اینجا یک چیز است. ماندن در اینجا چیز دیگری است. و در مورد برنده شدن در مسابقات؟ این یک داستان کاملا متفاوت است.”

آمار نیز به نفع او نیست. دقیقاً همانطور که مطالعات نشان می دهد یک کارآفرین 50 ساله تقریباً سه برابر بیشتر از یک بنیانگذار استارت آپ 25 ساله برای راه اندازی یک کسب و کار موفق است، سال های عملکرد برتر راننده نسکار بین 38 تا 40 سالگی است.

این بدان معناست که با وجود تمام استعداد، مهارت و پتانسیل فعلی او، سال های اوج او ممکن است هنوز بیش از یک دهه باشد.

خوشبختانه، برتون از طرز فکر رشد استقبال می کند: این باور که هوش، توانایی و مهارت را می توان با تلاش توسعه داد. به زبان ساده، ما همان چیزی هستیم که برای تبدیل شدن به آن تلاش می کنیم. (بر خلاف فرض اینکه هوش، توانایی و مهارت ذاتی و نسبتاً ثابت هستند، یا اینکه ما چیزی را که با آن متولد شده‌ایم، داریم.)

با این حال، توسعه مهارت به ویژه در NASCAR دشوار است. در مقایسه با سایر ورزش ها، رانندگان زمان تمرین نسبتا کمی دارند. بازیکنان بیسبال می‌توانند ساعت‌های بی‌پایانی را در قفس ضربه‌زنی بگذرانند، بازیکنان بسکتبال می‌توانند ساعت‌های بی‌پایانی را روی پرش شوت خود صرف کنند… اما به طور کلی، “زمان تمرین” یک مسابقه‌دهنده فقط در طول رقابت واقعی می‌آید.

این امر جنبه ذهنی ورزش را بسیار مهم می کند. برتون می‌گوید: «من هرگز سریع‌ترین مسابقه‌دهنده نبودم. “من هرگز آن مردی نبوده ام که ظاهر می شود و به طور خودکار از همه پیشی می گیرد. اما مهارت مسابقه ای من، توانایی من در تصمیم گیری خوب، توانایی من در سازگاری … این به من کمک کرد که در مسابقات زیادی برنده شوم.”

به جز در دوران حضورش در سری کامیون. او می‌گوید: «من در فروشگاه کایل بوش (مالک تیم) عالی عمل نکردم. “انتظار داشتم قهرمان شوم. انتظار داشتم همه را اپیلاسیون کنم.”

او می خندد: “ذهن 18 ساله من فکر می کرد، “هی، اگر خیلی اعتماد به نفس ندارید، در مشکل هستید” … اما اینطور نشد. “من یاد گرفتم که چگونه انتظارات واقع بینانه داشته باشم. یاد گرفتم – اگرچه این درسی است که نباید یاد می گرفتم – که این کار سختی است. همه افراد در نسکار استعداد دارند. موفقیت به دست شما نمی رسد مگر اینکه شما هم این کار را انجام دهید. کار و تلاش.»

به همان اندازه مهم، برتون به گاراژ نسکار نشان داد که نه تنها می تواند از بد دویدن بیاموزد، بلکه سپس آموخته هایش را به کار ببندد. چهار برد، و حضور در پلی آف سری XFINITY، منجر به سواری تمام وقت امسال در سری جام شد.

در طول هفته، برتون تمرین می کند. به تعهدات حامی و رسانه رسیدگی می کند. فیلم مسابقه‌های گذشته و اخیر را مطالعه می‌کند تا عملکرد خود را ارزیابی کند و بینش‌هایی را از آنچه برای سایر رانندگان خوب کار می‌کرد به‌دست آورد.

تا حد امکان برای مسابقه بعدی آماده باشیم. و همچنین آماده بودن، اگرچه به نظر یک تناقض است، اما برای سازگاری.

برتون می گوید: «سعی می کنم برای همه چیز آماده شوم. “امیدوارم از چیزهایی که یاد می‌گیرم استفاده کنم. اما هیچ‌وقت هیچ‌چیز آنطور که شما برنامه‌ریزی می‌کنید پیش نمی‌رود. نکته کلیدی این است که به گونه‌ای آماده شوید که به شما امکان می‌دهد سریع تطبیق پیدا کنید. بهترین رانندگان اغلب آماده‌ترین رانندگان هستند، اما آن‌ها هم هستند. چه کسانی در سازگاری بهتر هستند.”

و راحت بودن ناخوشایند بودن. فشار دادن هر قطره سرعت از یک ماشین مسابقه به معنای فشار دادن مداوم به لبه کنترل است. هر چه سریعتر بروید، به تصادف نزدیکتر خواهید شد. راحتی همراه با ناراحتی یک ویژگی کلیدی برای رانندگان اتومبیل های مسابقه است. (همانطور که برای کارآفرینان است.)

فشار دادن محدودیت های خود در حین ورزش یکی از راه های توسعه این مهارت است. برتون آمادگی جسمانی را یک ابزار فیزیکی و ذهنی می داند. او همچنین در کلاس هنرهای رزمی مختلط شرکت می کند. او می‌گوید: «از نظر فیزیکی، این یک تمرین عالی است، اما دائماً مرا مجبور می‌کند تا در موقعیت‌های سخت تلاش کنم. و از آنجایی که در آن خیلی خوب نیستم، او می‌خندد، «مطمئناً ناراحت هستم.»

که منجر به رشد بیشتر می شود.

قدم گذاشتن به جلو در زمانی که مخاطرات کم است، گام برداشتن به جلو را در زمانی که مخاطرات زیاد است آسان تر می کند. انجام کارهای سخت زمانی که دیگران در حال تماشای آن هستند آسان تر است، زمانی که شما به طور مداوم کارهای سخت را انجام می دهید، در حالی که هیچ کس تماشا نمی کند.

و به همان اندازه مهم، راحت شدن با ناراحتی منجر به فروتنی بیشتر می شود.

تحقیقات، فروتنی را با تلاش برای بهبود خود پیوند می زند. تحقیقات، فروتنی را با توانایی بیشتر برای حفظ عزت نفس در مواجهه با ناملایمات یا شکست ها مرتبط می کند. تحقیقات فروتنی را با توانایی ایجاد پیوندهای اجتماعی قوی تر پیوند می دهد.

و سپس این وجود دارد. یک مطالعه در سال 2011 منتشر شده در مجله شخصیت و تفاوت های فردی دریافت که فروتنی یک “پیش بینی منحصر به فرد” عملکرد شغلی است.

همه اینها ما را به دوست دوران کودکی من می برد.

اگر موفقیت نسبتاً زود به دست شما رسیده است، به هر طریقی جشن بگیرید. لحظه ای را برای لذت بردن از تحقق و رضایت حاصل از تعیین یک هدف بزرگ و دستیابی به آن صرف کنید.

و سپس به فردی متمرکز، سخت کوش و فروتن برگردید که تلاش، پشتکار و انگیزه او منجر به موفقیت شد.

چون کاری که دیروز انجام دادی عالیه…اما کاری که فردا انجام خواهی داد چیه واقعا مسائل

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]