آیا می توان طوفان ها را با بمب یا یخ متوقف کرد؟ 5 نظریه رد شد

[ad_1]

تامپا، فلوریدا (WFLA) – هر زمان که طوفانی به نظر می رسد که ایالات متحده را هدف قرار می دهد، شرط خوبی است که تئوری ها و پیشنهادات از افرادی که فکر می کنند طوفان می تواند متوقف شود، ضعیف شود یا به دریا کشیده شود، شروع شود. – اما آیا هیچ کدام از آنها به اندازه کافی دیوانه هستند که کار کنند؟

از عجیب تا واقعی، برخی از ایده هایی که در هر فصل طوفان مطرح می شود شامل استفاده از بمب ها، کوه های یخ، فن ها یا ترکیبات شیمیایی برای مبارزه با طوفان ها است. پس چرا هیچ یک از آن روش ها کار نمی کند؟ اداره ملی اقیانوسی و جوی در وب‌سایت خود توضیح می‌دهد: «هرچند برخی از این پیشنهادات به دقت استدلال شده‌اند، همه آنها در یک کاستی مشترک هستند: آنها از اندازه و قدرت طوفان‌های استوایی آگاه نیستند.»

در اینجا برخی از متداول‌ترین پیشنهادهایی که هواشناسان و دانشمندان در مورد چگونگی توقف طوفان دریافت می‌کنند – و اینکه چرا آنها کار نمی‌کنند آورده شده است:

پیشنهاد 1: یک بمب را در یک طوفان بیندازید

یکی از ایده‌هایی که اغلب مطرح می‌شود این است که یک طوفان هسته‌ای برای از بین بردن آن انجام شود. به گفته NOAA، این سوال حداقل یک بار در هر فصل طوفان مطرح می شود – آنقدر اغلب که آژانس این ایده را در صفحه سوالات متداول خود بی اعتبار می کند.

NOAA توضیح می دهد: «علاوه بر این واقعیت که این ممکن است حتی طوفان را تغییر ندهد، این رویکرد این مشکل را نادیده می گیرد که ریزش رادیواکتیو منتشر شده به سرعت با بادهای تجاری حرکت می کند تا بر مناطق خشکی تأثیر بگذارد و مشکلات زیست محیطی ویرانگری ایجاد کند. نیازی به گفتن نیست که این ایده خوبی نیست.

این آژانس در ادامه توضیح می دهد که برای اصلاح طوفان ها با بمب به انرژی بسیار زیادی نیاز است.

“انتشار گرما [of a fully developed hurricane] NOAA می‌گوید که معادل یک بمب هسته‌ای 10 مگاتنی است که هر 20 دقیقه منفجر می‌شود.

پیشنهاد 2: اقیانوس اطلس را با یخ خنک کنید

یکی از مواد اصلی که یک طوفان استوایی برای تشکیل آن نیاز دارد، دمای گرم سطح دریا است. به همین دلیل است که آگوست و سپتامبر زمانی است که ما شاهد بیشترین فعالیت‌های گرمسیری – و معمولاً قوی‌ترین طوفان‌ها – هستیم، زیرا در آن زمان از سال دمای آب در گرم‌ترین زمان خود است.

پس چرا نمی‌توانیم اقیانوس اطلس یا خلیج مکزیک را با کوه‌های یخ خنک کنیم؟ همانطور که ربکا بری، هواشناس ردیابی مناطق استوایی می گوید، مانند انداختن یک مکعب یخ در وان حمام است.

به گفته NOAA، “منطقه بحرانی” برای هدف قرار دادن این نظریه در نزدیکی دیواره چشمی یک طوفان خواهد بود.

“اگر قطر دیواره چشمی 30 مایل بود، به این معنی است که مساحتی نزدیک به 2000 مایل مربع دارد. اکنون اگر طوفان با سرعت 10 مایل در ساعت حرکت کند، بیش از 7200 مایل مربع از اقیانوس را جارو خواهد کرد. این تعداد زیادی کوه یخ است. NOAA توضیح می دهد که فقط 24 ساعت از عمر این طوفان باقی مانده است.

علاوه بر این، آژانس می گوید که حتی نامشخص بودن مسیر طوفان را در نظر نمی گیرد.

پیشنهاد 3: گرد و غبار صحرا را تکرار کنید

در حالی که فعالیت مناطق گرمسیری در ماه‌های اولیه فصل طوفان دور از ذهن نیست، توده‌های گرد و غباری که از صحرای صحرا سرچشمه می‌گیرند و در سراسر اقیانوس اطلس حرکت می‌کنند، به ساکت‌تر شدن اوضاع در ابتدای فصل کمک می‌کنند. این به این دلیل است که سیستم های گرمسیری برای تشکیل و تقویت به رطوبت نیاز دارند – و غبار صحرا بسیار خشک است.

اگر گرد و غبار صحرا به ساکت ماندن اوضاع کمک می کند و از تقویت طوفان ها جلوگیری می کند، ممکن است برخی تعجب کنند که چرا ما نمی توانیم آن گرد و غبار را برای استفاده در ماه های شلوغ تر فصل طوفان تکرار کنیم. متاسفانه، به این سادگی نیست.

بری می گوید، گرد و غبار صحرا را بیشتر نشانه و نه علت شرایط آرام در مناطق استوایی در نظر بگیرید. گرد و غبار به خودی خود فعالیت های استوایی را خاموش نمی کند، بلکه عوامل متعددی در مقیاس بزرگ باید کنار هم قرار گیرند تا گرد و غبار در غلظت های سنگین تر وجود داشته باشد و در اقیانوس اطلس حرکت کند.

“چیزهایی مانند مناطق وسیعی از هوای خشک و پایدار در سراسر اقیانوس اطلس، بادهای تند در سطح بالایی برای حمل گرد و غبار و الگوی آب و هوایی گسترده برای ایجاد طوفان های گرد و غبار در سراسر صحرای صحرا. وقتی گرد و غبار صحرا را می بینیم، نشانه ای از بزرگتر است. بری توضیح داد که الگوی آب و هوایی که برای توسعه مناطق گرمسیری مناسب نیست، غبار خود این اثر را ایجاد نمی کند. اگر بخواهیم حجم عظیمی از گرد و غبار را بر فراز اقیانوس اطلس رها کنیم، باران گل آلود می‌بارد، اما همین.

ناگفته نماند که تکثیر یک ستون گرد و غبار صحرا به مقدار زیادی که نیاز است، در مقیاس بسیار دشوار است.

پیشنهاد 4: از توربین های بادی برای هل دادن طوفان استفاده کنید

هنگامی که طوفان ایرما در سال 2017 در فلوریدا در حال فروپاشی بود، ده ها هزار نفر به یک رویداد فیس بوک پیوستند و متعهد شدند که طرفداران خود را به سمت طوفان نشانه بروند و آن را منفجر کنند.

برگزارکننده این رویداد گفت: “همه طرفداران خود را بیرون می برند و آنها را به سمت طوفان ایرما نشانه می روند تا آن را از ما دور کند.” “کمپرسورهای هوا با اتصال تفنگ بادکن نیز یک مزیت، یا هر چیز دیگری است. خلاق باشید.”

در حالی که این رویداد یک شوخی بود، برخی ممکن است تعجب کنند – چرا نمی توانیم از چیزی مانند توربین های بادی برای دور کردن طوفان ها استفاده کنیم؟ یک بار دیگر، به اندازه و قدرت طوفانی باز می گردد.

بری گفت: “هیچ چیزی که ما بتوانیم در مقیاس انسانی خود تولید کنیم نمی تواند با انرژی و اندازه یک طوفان رقابت کند.” “این مانند سوزن زدن به طوفان بزرگ است که در مقایسه با مقدار انرژی و نیروی طوفان ها تقریبا وجود ندارد.”

پیشنهاد 5: باروری ابرها

از اوایل دهه 1960 تا اوایل دهه 1980، دولت ایالات متحده یک برنامه آزمایشی به نام پروژه STORMFURY را با هدف اصلاح طوفان با استفاده از ترکیبات شیمیایی انجام داد.

بخش تحقیقات طوفان آزمایشگاه هواشناسی و اقیانوس شناسی اقیانوس اطلس NOAA در وب سایت خود توضیح می دهد: “تکنیک اصلاحی پیشنهادی شامل تحریک مصنوعی همرفت در خارج از دیواره چشم از طریق کاشت با یدید نقره بود.”

NOAA می گوید: “بارور STORMFURY ابرهای همرفتی را درست در خارج از دیواره چشمی طوفان هدف قرار داد تا یک حلقه جدید از ابرها تشکیل دهد که امیدواریم با گردش طبیعی طوفان رقابت کند و آن را ضعیف کند.”

به گفته NOAA، این پروژه در هشت روز مختلف چهار طوفان را اصلاح کرد. بادها در نیمی از آن روزها 10 درصد تا 30 درصد کاهش یافتند، اما نتایج برنامه آزمایشی بعداً به دلیل آنچه NOAA آن را “نقص کشنده” می نامد زیر سوال رفت و رد شد.

مشاهدات انجام شده در دهه 1980 نشان داد که اکثر طوفان‌ها آب فوق‌العاده خنک کافی برای کارکرد بذر STORMFURY ندارند – شناوری در همرفت طوفان نسبتاً کوچک است و جریان‌های صعودی به نسبت کوچکی در مقایسه با نوعی که در عرض‌های جغرافیایی میانی قاره مشاهده می‌شود. چند سلولی،” NOAA در وب سایت پرسش و پاسخ خود می گوید. علاوه بر این، مشخص شد که طوفان‌های بدون دانه، دیواره‌های طبیعی بیرونی چشم را تشکیل می‌دهند، درست همانطور که دانشمندان STORMFURY انتظار داشتند که طوفان‌های دانه‌دار این کار را انجام دهند.

ردیابی جریان های استوایی هر چهارشنبه در طول فصل طوفان. برای آخرین به‌روزرسانی‌ها، به وب‌سایت Tracking the Tropics ما مراجعه کنید.

[ad_2]

Leave a reply