آیا روز مادر باید یک تعطیلات شرکتی باشد؟ به گفته کندرا اسکات، کاملا

[ad_1]

کندرا اسکات روز بعد از روز مادر را به عنوان تعطیلات شرکتی تبدیل می کند و فکر می کند شما نیز باید این کار را انجام دهید.

از امسال، شرکت جواهرسازی مستقر در آستین، روز مادر را به تعطیلات شرکتی با حقوق تبدیل خواهد کرد. از طریق این ابتکار که “زمان بگیر”، همه 2600 کارمند شرکت روز دوشنبه پس از تعطیلات مرخصی با حقوق دریافت خواهند کرد. اسکات می‌گوید: «چه کارمندان ما خودشان مادران شاغل هستند یا می‌خواهند برای جشن گرفتن شخصیت والدین در زندگی‌شان وقت بگذارند، ما می‌خواهیم به آنها زمان بدهیم تا این کار را انجام دهند.»

اسکات امیدوار است که با انتشار ابتکار شرکتش، رهبران دیگر را تشویق کند تا از این راه پیروی کنند تا روز مادر را به تعطیلی شرکت برای همه کارمندان تبدیل کنند. این تاکتیکی است که رشما ساوجانی، بنیانگذار طرح مارشال برای مادران و دخترانی که کدنویسی می کنند، و نویسنده کتاب تمام و کمال پرداختن، می گوید شایستگی واقعی دارد. او می‌گوید: «مادران شاغل در حال حاضر با فرسودگی شغلی بی‌سابقه‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند، و هر کاری که کارفرمایان می‌توانند برای ایجاد مرزها و فراهم کردن زمان بیشتر برای استراحت و شارژ کردن انجام دهند، به ویژه در روزهای تعطیل، یک مزیت بزرگ است. فراتر از آن، من دوست دارم ببینم شرکت‌ها در مورد سیاست‌های دوستدار مادرشان موضع‌گیری می‌کنند.»

البته این سیاست ها فراتر از یک روز PTO است. اما ابتکاراتی مانند وقت بگذارید، همراه با محیط های کاری مناسب برای والدین، می تواند به شرکت ها کمک کند تا از مادرانی که در نیروی کار هستند، که به ویژه از این بیماری همه گیر آسیب دیده اند، بهتر حمایت کنند.

فرهنگ کار در کندرا اسکات برای مدت طولانی انعطاف پذیری را در اولویت قرار داده است تا از مادران شاغلی حمایت کند که، اسکات می گوید، ممکن است “نیاز داشته باشند فرزندان خود را از مدرسه ببرند، در یک مراسم خانوادگی شرکت کنند یا آن بازی فوتبال را تماشا کنند.” بیش از 95 درصد از کارکنان شرکت زن و بسیاری از آنها مادر هستند. اسکات که خود مادر سه فرزند است، شرکت خود را در سال 2002 زمانی که فرزند اولش تنها سه ماه داشت راه اندازی کرد. در سال 2021، اسکات از سمت مدیرعاملی شرکت خود کنار رفت و در حال حاضر به عنوان رئیس اجرایی و مالک اکثریت فعالیت می کند.

[ad_2]