آیا توقف پرداخت وام دانشجویی دوباره تمدید می شود؟ این چیزی است که ما می دانیم

[ad_1]

(NEXSTAR) – وام گیرندگان وام دانشجویی فدرال از مارس 2020 ملزم به پرداخت وام های خود نبوده اند. در کمتر از یک ماه قبل از پایان توقف پرداخت، آیا وام گیرندگان شاهد تمدید دیگری از سوی دولت بایدن خواهند بود؟

در حالی که واضح است که پرزیدنت بایدن در حال نزدیک شدن به نوعی تصمیم گیری در مورد وام های دانشجویی است، مشخص نیست که این تصمیم چه چیزی را در پی خواهد داشت. هفته گذشته، کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید گفت، بایدن در مورد پرداخت وام دانشجویی تصمیم گیری خواهد کرد، اما او “اجازه می دهد او صحبت کند.” بایدن گفته است که این تصمیم قبل از پایان ماه اوت، زمانی که قرار است توقف پرداخت فعلی به پایان برسد، اتخاذ خواهد شد.

از سوی قانون‌گذاران و مدافعان دولت بایدن درخواست‌هایی برای تمدید توقف پرداخت وجود دارد که همچنین جمع‌آوری وام‌های معوق را به حالت تعلیق در می‌آورد و نرخ‌های بهره را روی صفر درصد مسدود می‌کند.

بیش از 130 سازمان اخیراً نامه‌ای به بایدن ارسال کردند و از او خواستند که توقف پرداخت را تا زمانی که اصلاحات پیشنهادی در برنامه‌های بازپرداخت محرک درآمد انجام شود، تمدید کند. اواخر هفته گذشته، گروهی از دموکرات‌ها از دولت بایدن خواستند که توقف موقت را تمدید کند، زیرا شروع مجدد پرداخت‌ها می‌تواند به آمریکایی‌هایی که قبلاً با افزایش هزینه‌ها مواجه هستند، آسیب برساند.

این در حالی است که طبق گزارش‌ها به خدمات وام دانشجویی گفته شده است که از ارسال صورت‌حساب قبل از آخرین روز توقف پرداخت خودداری کنند، که این گمانه‌زنی را برانگیخته است که بایدن می‌تواند دوباره این توقف را تمدید کند.

برخی دیگر به میان دوره ای نوامبر اشاره کرده اند که دلیلی برای دولت بایدن است تا نه تنها مهلت توقف پرداخت را متوقف کند بلکه بدهی وام های دانشجویی را نیز ببخشد. دولت بایدن ایده لغو 10000 دلار به ازای هر وام گیرنده را مطرح کرده است، با این احتمال که ممکن است محدودیت هایی بر اساس درآمد یا نوع مدرک وجود داشته باشد.

یکی از سخنگویان وزارت آموزش اواخر ماه گذشته به The Hill گفت که آنها “به ارزیابی اثرات همه‌گیری COVID-19 و اقتصاد بر وام‌گیرندگان وام دانشجویی ادامه خواهند داد.”

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: «در صورت اتخاذ تصمیم مستقیماً با وام گیرندگان در مورد پایان توقف پرداخت در ارتباط خواهیم بود.

همانطور که در حال حاضر وجود دارد، وام گیرندگان وام دانشجویی فدرال باید برای شروع بازپرداخت در سپتامبر برنامه ریزی کنند.

طبق گفته اداره آموزش، پس از پایان وقفه و حداقل 21 روز قبل از پرداخت، سرویس دهنده وام شما بیانیه یا اطلاعیه ای را برای شما ارسال می کند. این شامل میزان بدهی شما و زمان دقیق آن می شود. ممکن است سرویس دهنده وام شما در حال حاضر مبلغ تخمینی پرداخت و تاریخ سررسید را برای شما داشته باشد. جزئیات بیشتر در مورد نحوه آماده شدن برای توقف پرداخت که به پایان می رسد را می توانید در اینجا بیابید.

در همین حال، ممکن است بخواهید واجد شرایط بودن خود را برای بخشودگی وام دانشجویی بررسی کنید. از زمان روی کار آمدن رئیس جمهور بایدن، تقریباً 1.3 میلیون وام گیرنده شاهد بخشودگی 26 میلیارد دلار بدهی دانشجویان بوده اند.

این شامل هزاران وام گیرنده می شود که تحت برنامه بازسازی شده PSLF ابطال بدهی دریافت کرده اند و 690,000 وام گیرنده دیگر که در مجموع 7.9 میلیارد دلار وام دانشجویی از طریق تخلیه به دلیل دفاع از وام گیرندگان و تعطیلی مدارس پاک شده اند. بیش از 400000 وام گیرنده بیش از 8.5 میلیارد دلار بخشودگی بدهی خود را از طریق ترخیص از کارافتادگی کامل و دائم دریافت کرده اند.

دولت بایدن با لغو 6 میلیارد دلار بدهی دانشجویان فدرال برای حدود 200000 وام گیرنده به عنوان بخشی از طرح پیشنهادی توافقنامه اقدام کرد. وام گیرندگان ادعا می کنند که کالج آنها از آنها کلاهبرداری کرده است و درخواست آنها برای معافیت از وزارت آموزش سال ها به تعویق افتاده است.

[ad_2]

Leave a reply