آنچه که ژنرال Z از کارفرمایان می خواهد: از انعطاف پذیری چشم پوشی کنید، تحرک شغلی را به ارمغان بیاورید

[ad_1]

پول صحبت می کند، اما برای برخی از کارمندان، همه چیز نیست.

در واقع، برخی از کارگران مایل به کاهش دستمزد برای مشاغل خاصی هستند که به آنها امکان تحرک شغلی را می دهد. این بر اساس آخرین نظرسنجی اعتماد در محل کار لینکدین است که در ماه مارس از حدود 5000 کارگر نظرسنجی کرد. این نظرسنجی نشان می‌دهد که 40 درصد از کارمندان Gen Z تمایل بیشتری به کاهش دستمزد تا 5 درصد از حقوق فعلی خود برای شغلی دارند که شانس بیشتری برای رشد شغلی به آنها ارائه می‌دهد – در مقایسه با 26 درصد از کل نیروی کار.

این نظرسنجی اشاره می‌کند که نسل جوان «کار لذت‌بخش» را در اولویت قرار می‌دهد و نتیجه می‌گیرد که 38 درصد از پاسخ‌دهندگان Gen Z مایلند برای شغلی که لذت‌بخش می‌دانند پول کمتری به دست آورند. هزاره‌ها تمایل شدیدتری به این موضوع دارند، به طوری که 40 درصد گفته‌اند که برای شغلی لذت‌بخش‌تر دستمزدشان را کاهش می‌دهند. چیزی که برای کارمندان Gen Z کمترین اهمیت را دارد، انعطاف پذیری و توانایی کار از راه دور است، به طوری که 32 درصد گفته اند که این انگیزه آنها را مجبور به کاهش حقوق می کند، در مقایسه با 36 درصد از Millennials.

در حالی که کاهش دستمزد کارگران در حال حاضر – در میانه بحران کار ممکن است توصیه نشود – نتایج این نظرسنجی از نظر جهت مفید هستند، زیرا می توانند به شما در موقعیت بهتر شغل خود برای جذب استعدادها کمک کنند. برای این مشاغل، نکته کلیدی این است که فضای سرگرم کننده در دفتر خود را همراه با این تصور که حرکت رو به بالا امکان پذیر است، ایجاد کنید.

و نه تنها این مشوق ها به ایفای نقش کمک می کند، بلکه کارکنان را درگیر و وفادار نگه می دارد. بر اساس تحقیقات منتشر شده توسط شرکت نرم افزاری Amdocs در سپتامبر 2021، نزدیک به دو سوم کارگران می گویند به دلیل کمبود فرصت های رشد، شغل خود را ترک خواهند کرد.

[ad_2]