آنچه در انتظار Metaverse، پلتفرم های NFT و بلاک چین است

[ad_1]

با نگاهی به آینده در سال 2022، متاورس یک روند کلیدی است که نحوه عملکرد جامعه و تجارت را تغییر خواهد داد. پلتفرم‌های NFT و فناوری‌های بلاک چین نیز با سرعتی بالا در حال تکامل هستند. بیایید به آخرین پیشرفت‌ها، از جمله نمونه‌هایی از استارت‌آپ‌ها در سراسر جهان که از این تغییرات سرمایه‌گذاری می‌کنند، نگاهی بیندازیم.

متاورس خواهد درخشید

Metaverse در اخبار است و من انتظار دارم که در سال های آینده به سرعت رشد کند. معمولاً به عنوان یک واقعیت دیجیتال ترکیبی از رسانه های اجتماعی، بازی های آنلاین، واقعیت افزوده (AR)، واقعیت مجازی (VR) و ارزهای رمزنگاری شده تعریف می شود که به کاربران امکان تعامل مجازی را می دهد. فضای مجازی آینده متاورس را توصیف می کند و دسترسی به انواع سرگرمی ها و پروژه ها از جمله فرصت کار را فراهم می کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، فرصت درآمدی Metaverse در سال 2024 به 800 میلیارد دلار در مقایسه با 500 میلیارد دلار در سال 2020 نزدیک می شود. بازار اولیه بازی سازان آنلاین و سخت افزارهای بازی ممکن است در سال 2024 از 400 میلیارد دلار فراتر رود، در حالی که فرصت های سرگرمی زنده و رسانه های اجتماعی باعث می شود تا باقی مانده . Metaverse پلتفرم فناوری بزرگ بعدی است که بازی سازان آنلاین، شبکه های اجتماعی و رهبران فناوری را برای تصرف این بازار رو به رشد جذب می کند.

Metaverse فراگیر، همه جا حاضر و رایگان برای دسترسی خواهد بود. تمرکز دیجیتالی خواهد بود و به طور بالقوه شامل سرگرمی، ارتباط اجتماعی، بهره وری کار و اصلاح رفتار در مقیاس می شود. من پیش‌بینی می‌کنم که Metaverse یک اکوسیستم کامل برای توسعه‌دهندگان، برنامه‌ها، تبلیغات و نوآوری‌های دیجیتال جدید ایجاد کند.

امروزه چند شرکت سهام واقعی در متاورس دارند. آنها عبارتند از ByteDance، Tencent، Spotify، Zoom، Amazon (Twitch)، Alibaba، Roblox، Bilibili، Snapchat، Kuaishou و Huawei. پوشیدنی های اپل همچنین به Metaverse با عینک AR اشاره می کنند که به زودی عرضه می شود. مایکروسافت با تیم های مایکروسافت و بازی شاید پیشرفته ترین شرکت در مورد Metaverse باشد. توانایی WeChat برای تسهیل پرداخت ها و دسترسی به انواع خدمات، شروع ابر برنامه های Metaverse است. فیس‌بوک یک نام برجسته به Meta تغییر داد و در سال 2021 10 میلیارد دلار در متاورس سرمایه‌گذاری کرد.

Roblox یک پلت فرم بازی ویدیویی آنلاین است. از آنجایی که بازیکنان در حال حاضر در یک فضای مجازی آنلاین به هم متصل هستند، هدف ایجاد یک متاورس با توسعه این عملکرد است. نایک در ساخت NIKELAND در پلتفرم Roblox سرمایه گذاری کرده است، فضای دیجیتالی که به بازیکنان اجازه می دهد محصولات ویژه نایک را روی آواتارهای خود بپوشند.

تاثیر رو به رشد پلتفرم های NFT

یک توکن غیر قابل تعویض (NFT) یک شی دیجیتال است: کد رایانه و داده هایی که مالکیت را منتقل می کنند. این ملک ممکن است آنلاین باشد، مانند املاک مجازی در دنیای دیجیتال یا تجهیزات ویژه در یک بازی ویدیویی. از طرف دیگر، ممکن است واقعی باشد: املاک، یک نقاشی یا مکانی در کنسرت. گاهی اوقات یک NFT ترکیبی است. به عنوان مثال، حق تصمیم گیری برای اینکه چه کسی می تواند اتاقی را در فضای زندگی تعاونی اجاره کند.

با ادامه برخورد دنیای فیزیکی و دیجیتال، بانک سرمایه گذاری Jefferies پیش بینی NFT خود را به بیش از 35 میلیارد دلار در سال 2022 و به بیش از 80 میلیارد دلار در سال 2025 افزایش داده است. این بانک دارایی های دیجیتال را به عنوان یک فناوری در حال ظهور در نظر می گیرد و به مشتریان توصیه می کند که سرمایه گذاری های گسترده ای از جمله شرکت های بازی های ویدیویی، اسباب بازی، و رسانه های اجتماعی را انجام دهید.

من انتظار دارم که در سال 2022 شاهد NFT در همه جا باشیم. این شامل فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی و کتاب‌ها می‌شود. NFT ها بخشی از اقتصاد دیجیتال هستند و در حال تبدیل شدن به جریان اصلی هستند زیرا به افراد اجازه می دهند مالک چیزی شوند که نشان دهنده بخشی از چیزی بزرگتر از خودشان است. این ممکن است برای مثال شامل یک اثر هنری یا یک شخصیت باشد. اقتصاد دیجیتال از انواع بازارهای آنلاین – از جمله اقتصاد بازی، املاک مجازی و حتی پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک تشکیل شده است. شتاب NFT در سرتاسر جهان بی سابقه است و زمینه را برای یک سال قابل توجه فراهم می کند.

فناوری بلاک چین غالب است

بلاک چین، یک نسل نوآورانه از دفتر کل توزیع شده، شرکت ها را قادر می سازد تا تراکنش را ردیابی کنند و با طرف های تایید نشده تجارت کنند – حتی بدون کمک موسسات مالی. این قابلیت جدید تضادهای تجاری را کاهش می‌دهد و مزایای دیگری مانند ساختار داده‌ها، شفافیت، امنیت، تغییرناپذیری و غیرمتمرکز بودن را اضافه می‌کند.

بلاک چین ها بیشتر به خاطر نقش حیاتی خود در سیستم های ارزهای دیجیتال، مانند بیت کوین، برای حفظ رکورد ایمن و غیرمتمرکز تراکنش ها شناخته می شوند. نوآوری پشت بلاک چین این است که وفاداری و امنیت یک رکورد از داده ها را تضمین می کند و بدون شخص ثالث قابل اعتماد ایجاد اعتماد می کند.

فناوری بلاک چین از استقبال گسترده ای برخوردار شده است و همچنان بسیاری از صنایع، از بازی و حاکمیت گرفته تا امور مالی را مختل می کند. طبق اعلام شرکت بین المللی داده، شرکت ها در سال 2021 نزدیک به 6.6 میلیارد دلار برای راه حل های بلاک چین هزینه خواهند کرد که رشد 50 درصدی نسبت به سال قبل است. انتظار می رود این رقم در سال 2024 به بیش از 15 میلیارد دلار افزایش یابد. در میان افزایش جدید NFT و Metaverse، بلاک چین در سال 2022 اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

شکی نیست که فناوری بلاک چین فرصت های تجاری قابل توجهی را ایجاد می کند. Statista پیش بینی می کند که فناوری بلاک چین تا سال 2023 به بیش از 23.3 میلیارد دلار خواهد رسید. یک استقرار جالب بلاک چین، برنامه پایگاه داده زنجیره تامین Walmart است که امکان نظارت بر محصولات تکی را مستقیماً به منبع آنها می دهد و استانداردهای تامین مواد غذایی را بالا می برد.

در آینده، من انتظار دارم که شاهد افزایش تلاش‌ها برای سبزتر کردن فناوری بلاک چین باشیم و ردپای کربن آن را جبران کنیم. دولت‌ها احتمالاً پشت بلاک چین خواهند بود و کشورهای بیشتری حتی ارزهای دیجیتال را به عنوان یک ارز قانونی می‌پذیرند.

نگاه کردن به آینده

ماهیت سیلیکون ولی این است که همانطور که ما روندهای امروزی را درک می کنیم، با تکامل فناوری و تطبیق کسب و کارها تغییر می کنند. ارزش تلاش مدیران، بنیانگذاران و سرمایه گذاران را دارد تا از آخرین پیشرفت ها مطلع بمانند. این به آنها – و شرکت هایشان – کمک می کند تا امروز موفق شوند و برای جذب مشتریان بیشتر در آینده آماده شوند.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]