آرژانتین با شکست فرانسه در ضربات پنالتی قهرمان جام جهانی شد

[ad_1]

(NEXSTAR) – پس از زمان قانونی، دو وقت اضافه و ضربات پنالتی، آرژانتین مدافع عنوان قهرمانی فرانسه را در فینال جام جهانی در ورزشگاه Lusail قطر شکست داد.

این سومین بار است که آرژانتین برنده بزرگترین تورنمنت فوتبال می شود.

در نهایت این گونزالو مونتیل تعویضی بود که گل پیروزی را به ثمر رساند تا آخرین دیدار دراماتیک جام جهانی به پایان برسد. آرژانتین در ضربات پنالتی 4-2 پیروز شد که نتیجه 2-2 در 90 دقیقه بازی و دو وقت اضافه باقی ماند.

در آخرین جام جهانی او، لیونل مسی اولین گل را در دقیقه 23 از پنالتی به ثمر رساند. مدت کوتاهی بعد، آنخل دی ماریا گلزنی کرد و آرژانتین را با برتری 2-0 مقابل فرانسه در نیمه دوم به ارمغان آورد.

کیلیان امباپه فرانسوی در نیمه دوم روی یک ضربه پنالتی گلزنی کرد و نتیجه 2-1 شد. یک دقیقه بعد، امباپه دوباره ضربه ای زد تا بازی به تساوی 2-2 برسد.

این نتیجه در نیمه دوم حفظ شد و بازی به وقت اضافه کشیده شد.

مسی در دقیقه 109 بازی دوباره گلزنی کرد تا نتیجه 3-2 شود.

با 8 دقیقه تاخیر، امباپه روی یک ضربه پنالتی گلزنی کرد و نتیجه را 3-3 مساوی کرد و یک هت تریک برای شب انجام داد.

پس از هر دو وقت اضافه، بازی به ضربات پنالتی کشیده شد. آرژانتین با زدن چهار گل، دو گل بیشتر از فرانسه، توانست قهرمان جام جهانی شود.

کینگزلی کومان و اورلین توامنی از فرانسه ضربات پنالتی خود را از دست دادند در حالی که هر چهار بازیکن آرژانتینی که تا نقطه پایانی پیش رفتند، پنالتی های خود را از دست دادند.

این برد در نهایت مسی را که 26 بازی در جام جهانی انجام داده است، قهرمان جام جهانی می کند.

آرژانتین عناوین قبلی خود در جام جهانی را در سال های 1978 و 1986 به دست آورده بود. در قطر، این کشور از قهرمانی خود در کوپا آمریکا در سال گذشته حمایت کرد که اولین جام بزرگ خود از سال 1993 بود. 35 سال سن دارد زیرا او مثل همیشه خوب بازی می کند.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.

[ad_2]

0 comments to آرژانتین با شکست فرانسه در ضربات پنالتی قهرمان جام جهانی شد

Leave a reply